12.20 Monteringsbokse, kasser af metal - længden på den største side maks. 25 cm.
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 12.10 Monteringsbokse, kasser af kunststof - små - længden på den største side maks. 25 cm
- 12.15 Kunststofkasser/tavler, hvor den største side overstiger 25 cm
- 12.20 Monteringsbokse, kasser af metal - længden på den største side maks. 25 cm.
- 12.25 Metalkasser/tavler, hvor den største side overstiger 25 cm
- 12.26 Industri kapsling væg GL66
- 12.30 Rack-skabe inkl. tilbehør
- 12.35 Metalvægge og gulvskabe, tavlejern
- 12.99 Tilbehør
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
HPFI /automat kombi. 1P+N 20A/B
| sch-product-heading-ean | 3250611011002 |
| sch-product-heading-type | ADA920G |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 15.22.023.580 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock15.22.023.580 |
| Arrival time (days) | 20 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Kombi-automaten er en kompakt enhed der sikre beskyttelse mod overbelastning, kortslutning og jordfejl. Beskytter personer og dyr mod elektrisk stød i bolig og erhvervsbygninger. Beskytter ejendom mod brand i tilfælde af isolationsfejl.
Tekniske data:
Udløsekurve: B
Poler: 2 poler.
Nullen er placeret i højre side.
Nominel belastning (In): 20 A
Nominel spænding (Un): 230V +10% /-15%
Nominel udløsefejlstrøm (Idn): 30mA
Følsomhed Klasse A
Frekvens: 50Hz
Nominel brydeevne: 6kA i h.t. EN61009-1
IP beskyttelse: IP2x monteret i kapsling.
Temperatur: 30°C i h.t. EN61009-1
Forureningsgrad: 2 i h.t. EN61009-1
Kombi-automaterne er alle med 1 pol og nul - i 2 modul bredde (36mm)
Tekniske data:
Udløsekurve: B
Poler: 2 poler.
Nullen er placeret i højre side.
Nominel belastning (In): 20 A
Nominel spænding (Un): 230V +10% /-15%
Nominel udløsefejlstrøm (Idn): 30mA
Følsomhed Klasse A
Frekvens: 50Hz
Nominel brydeevne: 6kA i h.t. EN61009-1
IP beskyttelse: IP2x monteret i kapsling.
Temperatur: 30°C i h.t. EN61009-1
Forureningsgrad: 2 i h.t. EN61009-1
Kombi-automaterne er alle med 1 pol og nul - i 2 modul bredde (36mm)
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afbrydelsesegenskab | Uden forsinkelse |
| Antal beskyttede poler | 1 |
| Antal poler (total) | 2 |
| Betinget nominel kortslutningsstrøm | 0.25kA |
| EC000905 | EC000905 |
| Egnet til skjult installation | Ja |
| Energibegræsningsklasse | 3 |
| Fejlstrømstype | A |
| Fejludløserbeskyttelse | Nej |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Indbygningsdybde | 68mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP2X |
| Max ledertværsnit entrådet | 1 - 25mm² |
| Max ledertværsnit flertrådet | 1 - 16mm² |
| Med aflåsningsmekanisme | Ja |
| Modul-bredde | 2 |
| Mærkespænding | 240kV |
| Mærkestrøm | 20A |
| Nominel fejlstrøm | 0.03A |
| Nominel isolationsspænding Ui | 500V |
| Nominel kortslutningsbrydeevne Icn iht. EN 61009-1 | 6kA |
| Nominel kortslutte bryde kapacitet IEC 60947-2 | 6kA |
| Nominel mærkespænding (Uimp) | 4kV |
| Omgivelsestemperatur under drift | -25 - 40°C |
| Overspændingskategori | 3 |
| Parallell omkobling N-neutral | Ja |
| Spændingstype | AC |
| Udløserkarakteristik | B |

