26.50 Betjeningsenheder
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Skumringsmodul NM 3000 sort
| sch-product-heading-ean | 4007841550516 |
| sch-product-heading-type | 550516 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.26.014.128 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.26.014.128 |
| Arrival time (days) | 7 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Intelligent lysstyring - Fotoelektrisk sensor NightMatic 3000 VARIO styrer automatisk udendørs belysning på facader, ejendomme og butiksvinduer. Lyset tænder ved skumring og slukker igen ved daggry.
En ekstra funktion, nat-eco mode, gør det muligt at spare energi ved at slukke lyset i en del af natten.
En ekstra funktion, nat-eco mode, gør det muligt at spare energi ved at slukke lyset i en del af natten.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Driftstemperaturområde | -20 - 50°C |
| EC000189 | EC000189 |
| Farve | Sort |
| Halogenfri | Ja |
| IP-Klasse | IP54 |
| Indkoblingsstyrke | 0,5 - 10lx |
| Kontakter | 1 sluttekontakt (NO) |
| Maks. belastning | 1000VA |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. brydestrøm (ohmsk belastning) | 5A |
| Med automatisk natslukning | Ja |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 240V |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9005 |
| Rotérbar | Nej |
| Sensor type | Indbygget lyssensor |
| Transparent | Nej |
| Udkoblingslysstyrke | 0,5 - 10lx |
| Velegnet for kapacitiv belastning | Ja |

