194E Tilbehør
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Automatsikring 2P 30kA C-125A 3M
| sch-product-heading-ean | 3250613230548 |
| sch-product-heading-type | HMK299 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.22.003.735 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.22.003.735 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Hager automatsikringer 1,2,3,4 polet for DIN skinne, mogulbredde 1,5 mog. udløsekarakteristik B-C-D, Norm EN 60947-2
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal beskyttede poler | 2 |
| Antal poler (total) | 2 |
| Brydeevne Icu IEC 60947-2 ved 230V | 30kA |
| Brydeevne Icu IEC 60947-2 ved 400V | 30kA |
| EC000042 | EC000042 |
| Egnet til skjult installation | Ja |
| Forureningsgrad | 3 |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| Indbygningsdybde | 70mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Max ledertværsnit entrådet | 1 - 70mm² |
| Max ledertværsnit flertrådet | 1 - 50mm² |
| Modul-bredde | 3 |
| Mulighed for udvidelse | Ja |
| Mærkespænding | 415kV |
| Mærkestrøm | 125A |
| Nominel isolationsspænding Ui | 500V |
| Nominel mærkespænding (Uimp) | 6kV |
| Omgivelsestemperatur under drift | -25 - 70°C |
| Overspændingskategori | 3 |
| Parallell omkobling N-neutral | Nej |
| Spændingstype | AC |
| Udløserkarakteristik | C |

