800B IEC 16 mm Operators
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Kabelkanal komplet plast LF400900 perlehvid
| sch-product-heading-ean | 4012740307215 |
| sch-product-heading-type | LF400900PERL |
| Supplier | Tehalit |
| sch-product-heading-productno | 79.36.025.327 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.36.025.327 |
| Arrival time (days) | 13 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 20 |
| sch-product-heading-minimumsale | 2 |
| sch-product-heading-unit | M |
Kabelkanal komplet type LF 40090PERL
Profil i bunden gør det muligt at montere skillespor type M 2024 (tilbehør)
Standardlængde er 2 meter, men på bestilling kan kanalen leveres i den længde, der passer dig, op til 6 meter.
Du sparer tid og penge, og sammen sparer vi miljøet for unødig belastning.
Med indbyggede samlelasker og kabelholdere er det en økonomisk og hurtig løsning at opsætte og trække kablerne i.
De indbyggede kabelholdere gør, at LF har en større kabelkapacitet end en tilsvarende kabelkanal.
De indbyggede samlelasker sikrer perfekte samlinger, og gør det nemt også at lave det som en én-mands-installation.
Fremføring af kabler og andre tekniske installationer stiller
store krav til installatøren. Det optimale ville naturligvis være,
at installationerne kunne føres fuldstændig usynligt. Det kan
de ikke altid, og da slet ikke, hvis det samtidig skal gøres
økonomisk fornuftigt.
Profil i bunden gør det muligt at montere skillespor type M 2024 (tilbehør)
Standardlængde er 2 meter, men på bestilling kan kanalen leveres i den længde, der passer dig, op til 6 meter.
Du sparer tid og penge, og sammen sparer vi miljøet for unødig belastning.
Med indbyggede samlelasker og kabelholdere er det en økonomisk og hurtig løsning at opsætte og trække kablerne i.
De indbyggede kabelholdere gør, at LF har en større kabelkapacitet end en tilsvarende kabelkanal.
De indbyggede samlelasker sikrer perfekte samlinger, og gør det nemt også at lave det som en én-mands-installation.
Fremføring af kabler og andre tekniske installationer stiller
store krav til installatøren. Det optimale ville naturligvis være,
at installationerne kunne føres fuldstændig usynligt. Det kan
de ikke altid, og da slet ikke, hvis det samtidig skal gøres
økonomisk fornuftigt.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal faste skillevægge | 0 |
| Antal flytbare skillevægge | 1 |
| Befæstigelsestype | Hul i bund |
| Beskyttelsesfilm | Nej |
| Bredde | 90mm |
| Dækselmodel | Løse |
| EC000059 | EC000059 |
| Egnet til funktionsvedligehold | Nej |
| Farve | Perlehvid |
| Halogenfri | Nej |
| Højde | 40mm |
| Levering på rulle | Nej |
| Længde | 2000mm |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | PVC |
| Med kabelfastgørelsesclips | Ja |
| Med kanaltilkobling | Ja |
| Nyttige tværsnit | 2400mm² |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| Transparent | Nej |
| Udslagsblanket | Nej |

