19.20 Potentialudligningsmateriel
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Kontaktur analog døgn 16A 1sk.230V væg
| sch-product-heading-ean | 3250612287116 |
| sch-product-heading-type | EH711 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 15.23.001.433 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock15.23.001.433 |
| Arrival time (days) | 21 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Analog kontaktur for dags- og ugeprogrammering.
1 kanal til styring af belysning, varme, husholdningsapparater, vinduer etc.
Egnet til udvendig og DIN-skinnemontering.
Håndbetjening for øjeblikkelig automatisk tilbagevendelse til program.
Programmering med faste ryttere.
Urskive: 24 timer
Håndbetjenings omskifter: Auto-ON
Indstilling: 10 min
Koblingstid: 20 min
Mærkestrøm In: 16A AC1 1 skiftekontakt
Mærkespænding Un: 230VAC
Urværk: Quarz
Gangreserve: 200 timer
Nøjagtighed: 1 sek./dag
Mål: 72 x 72 x 48,5mm
Tilslutning: 1-4mm2 fleksibel leder
1 kanal til styring af belysning, varme, husholdningsapparater, vinduer etc.
Egnet til udvendig og DIN-skinnemontering.
Håndbetjening for øjeblikkelig automatisk tilbagevendelse til program.
Programmering med faste ryttere.
Urskive: 24 timer
Håndbetjenings omskifter: Auto-ON
Indstilling: 10 min
Koblingstid: 20 min
Mærkestrøm In: 16A AC1 1 skiftekontakt
Mærkespænding Un: 230VAC
Urværk: Quarz
Gangreserve: 200 timer
Nøjagtighed: 1 sek./dag
Mål: 72 x 72 x 48,5mm
Tilslutning: 1-4mm2 fleksibel leder
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| 24 timers programm | Ja |
| 60 min. program | Nej |
| Antal kanaler | 1 |
| Automatisk skift sommer-/vintertid | Nej |
| Bredde | 72mm |
| Driftspændingsområde | 230 - 230V |
| Dybde | 485mm |
| EC002304 | EC002304 |
| Frekvens på forsyningsspænding | 50 - 50Hz |
| Gangnøjagtighed pr dag | 1s |
| Gangreserve i timer | 200 |
| Gangreserve i år | 22 |
| Håndbetjent | Ja |
| Højde | 72mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Koblingsforvalg | Nej |
| Kontaktudførelse | Skiftekontakt |
| Korteste koblingstid kanal 1 | 10min |
| Korteste koblingstid kanal 2 | 10min |
| Modul-bredde | 4 |
| Monteringsmetode | Tavlemontering 72x72 mm |
| Netsynkronisering | Nej |
| Nominel brydestrøm ved 250 VAC | 16A |
| Potentialfri skiftekontakt | Ja |
| Programskive opdeling 1 | 10min |
| Programskive opdeling 2 | 10min |
| Quartz-styret | Ja |
| Type forsyningsspænding | AC |
| Ugeprogram | Nej |
| Årsprogram | Nej |

