21.70 DIN-skinner/tilbehør
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Afbryderindsats topolet 16AX
| sch-product-heading-ean | 4011334230502 |
| sch-product-heading-type | 303212 |
| Supplier | Berker |
| sch-product-heading-productno | 79.17.011.716 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.17.011.716 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 10 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
16 AX, 250 V~
Connection terminals according to VDE 0632-1
Connection terminals according to IEC 60669-1
Only suitable in combination with rockers with "0" imprint.
For switching of 16 A socket outlets, for example.
with predefined 0 position
for illumination and monitoring circuit
with screw terminals
Connection terminals according to VDE 0632-1
Connection terminals according to IEC 60669-1
Only suitable in combination with rockers with "0" imprint.
For switching of 16 A socket outlets, for example.
with predefined 0 position
for illumination and monitoring circuit
with screw terminals
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal betjeningskontakter | 1 |
| Antal moduler (modulsystem) | 0 |
| Befæstigelsestype | Mounting with claw |
| Belysning | Optional |
| Belysningsmåde | Glow lamp |
| Betjeningsmetode | Rocker/button |
| Bredde på enheden | 71mm |
| Brydestrøm for lysstofrør | 16AX |
| Dybde på enheden | 42mm |
| EC001590 | EC001590 |
| Etiketplads/informationsoverflade | No |
| Højde på enheden | 71mm |
| IP-Klasse | IP20 |
| Indbygningsdybde | 31mm |
| Lysfunktion | Control and orientation |
| Materiale | Other |
| Materialekvalitet | Other |
| Monteringsmetode | Surface mounted (plaster) |
| Mærkespænding | 250V |
| Mærkestrøm | 16A |
| Overfladebehandling | Other |
| Sammenbygning | Basic element |
| Tilslutningstype | Screwed terminal |
| Type af overflade | Matt |

