22.10 Fejlstrømsafbrydere
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 22.10 Fejlstrømsafbrydere
- 22.20 Automatsikringer
- 22.25 Kombirelæer (fejlstrømsrelæer + automatsikringer)
- 22.40 Maksimalafbrydere og håndbetjente motorværn, maks. 80 A
- 22.50 Kontaktorer, termorelæer, elektronisk motorbeskyttelse
- 22.51 Elektroniske kontaktorer
- 22.52 Modulkontaktorer (varmekontaktorer)
- 22.60 Relæer, stikbensrelæer
- 22.99 Tilbehør
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
PFI afbryder 4P 40A/300mA Sel.
| sch-product-heading-ean | 3250611610311 |
| sch-product-heading-type | CPA440D |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.22.002.671 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.22.002.671 |
| Arrival time (days) | 9 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Fejlstrømsafbrydere 300 mA anvendes for anlægsbeskyttelse i kontor og lettere industri
Selektive fejlstrømsafbrydere -S- - med tidsforsinket udløsning og stødstrømsfast op til 5000A - anvendes i lettere industri og landbrug for at opnå selektivitet mellem flere tavler/fejlstrømsafbrydere
Fejlstrømsafbrydere -S- 300mA er selektive med 30 mA og 100mA eftersiddende monteret fejlstrømsafbrydere
De fungerer ved at være udløsetidsforsinket i forhold til de efterfølgende traditionelle fejlstrømsafbrydere
Nominel spænding: 230/400V
Fejludløsestrøm:300mA
Omg. temp.: -25° til 40° C
Norm: EN61008
Fejlstrømsafbrydere er designet til at fungere i installationer med AC fejlstrømme og pulserende DC fejlstrømme fra elektroniske brugsgenstande
Selektive fejlstrømsafbrydere -S- - med tidsforsinket udløsning og stødstrømsfast op til 5000A - anvendes i lettere industri og landbrug for at opnå selektivitet mellem flere tavler/fejlstrømsafbrydere
Fejlstrømsafbrydere -S- 300mA er selektive med 30 mA og 100mA eftersiddende monteret fejlstrømsafbrydere
De fungerer ved at være udløsetidsforsinket i forhold til de efterfølgende traditionelle fejlstrømsafbrydere
Nominel spænding: 230/400V
Fejludløsestrøm:300mA
Omg. temp.: -25° til 40° C
Norm: EN61008
Fejlstrømsafbrydere er designet til at fungere i installationer med AC fejlstrømme og pulserende DC fejlstrømme fra elektroniske brugsgenstande
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal poler | 4 |
| Betinget nominel kortslutningsstrøm | 5kA |
| EC000003 | EC000003 |
| Fejlstrømstype | A |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Indbygningsdybde | 70mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Kortslutningsbrydeevne | 6kA |
| Max ledertværsnit entrådet | 1 - 25mm² |
| Max ledertværsnit flertrådet | 1 - 16mm² |
| Med aflåsningsmekanisme | Ja |
| Modul-bredde | 4 |
| Monteringsmetode | DIN-skinne |
| Mulighed for udvidelse | Ja |
| Mærkespænding | 400kV |
| Mærkestrøm | 40A |
| Nominel fejlstrøm | 0.3A |
| Nominel isolationsspænding Ui | 500V |
| Nominel mærkespænding (Uimp) | 4kV |
| Omgivelsestemperatur under drift | -25 - 40°C |
| Selektiv beskyttelse | Ja |
| Type af korslutningsforsinkelse | Ja |

