26.40 Komfortstyring
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
PIR 360gr. Dali/DSI-udgang
| sch-product-heading-ean | 3250617579209 |
| sch-product-heading-type | EE816 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.23.000.397 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.23.000.397 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Egenskaber:
- 1 relæudgang
- Belastning: 16 A, AC1, 230 V
- Driftsspænding: 230 V
Generelt:
For indbygning i loft.
Med indbygget DALI-udgang. Indstilling via potentiometre eller fjernbetjening for installatør. Bruger-fjernbetjening til brugeroverstyring. Meget lavt strømforbrug.
Indstillinger:
Automatisk: konstantlysregulering efter tilstedeværelse og lysniveau.
Semi-automatisk: manuelt tænding via trykknap eller brugerfjernbetjening, automatisk sluk.
Fordele:
Diskret design. Automatisk DALI-protokol genkendelse. Nem programmering takket være installatør-fjernbetjening. Bruger-fjernbetjening til manuel overstyring.
- 1 relæudgang
- Belastning: 16 A, AC1, 230 V
- Driftsspænding: 230 V
Generelt:
For indbygning i loft.
Med indbygget DALI-udgang. Indstilling via potentiometre eller fjernbetjening for installatør. Bruger-fjernbetjening til brugeroverstyring. Meget lavt strømforbrug.
Indstillinger:
Automatisk: konstantlysregulering efter tilstedeværelse og lysniveau.
Semi-automatisk: manuelt tænding via trykknap eller brugerfjernbetjening, automatisk sluk.
Fordele:
Diskret design. Automatisk DALI-protokol genkendelse. Nem programmering takket være installatør-fjernbetjening. Bruger-fjernbetjening til manuel overstyring.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 7m |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til trådløs transmission | Nej |
| Farve | White |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | true |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP41 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. rækkevidde frontal | 7m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 6m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Thermoplastic |
| Max. arbejdscyklus | 60min |
| Med signalenhed | Nej |
| Min. indkoblingstid | 60s |
| Monteringsmetode | Planforsænket |
| Optimal montagehøjde | 4m |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9001 |
| Sideindgang | Ja |
| Tvangsudkobling | Nej |
| Type | Tilstedeværelsessensor |
| Type af overflade | Mat |

