872C WorldProx Tubular General Purpose Proximity Sensors
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Presence Sensing Devices
- Capacitive Proximity Sensors
- Ultrasonic Sensors
- Swift-E Reconfigurable 3D Sensing
- Photoelectric Sensors
- Inductive Proximity Sensors
- Tubular Inductive Proximity Sensors
- 872C WorldProx Tubular General Purpose Proximity Sensors
- 871Z Tubular Weld Field Immune Sensors
- 871TS Tubular Food & Beverage Washdown Sensors
- 871TM Tubular Stainless Steel Sensors
- 871T Tubular Food & Beverage Sensors
- 871C Tubular Intrinsically Safe Sensors
- 871C Tubular Extended Temperature Sensors
- 871C Mini Tubular Sensors
- Ring Inductive Proximity Sensors
- Rectangular Inductive Proximity Sensors
- Cylinder Inductive Proximity Sensors
- Tubular Inductive Proximity Sensors
- Limit Switches
- Identification Devices
- Condition Sensing Devices
- Presence Sensing Devices
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Afdækn.80mm f.2 stikk m.skrift. RAL9016
| sch-product-heading-ean | 4012740992992 |
| sch-product-heading-type | GB080219016 |
| Supplier | Tehalit |
| sch-product-heading-productno | 79.36.088.678 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.36.088.678 |
| Arrival time (days) | 16 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Ecoline afdækning H=80mm, halogenfri, med opmærkningsfelt for stikkontakt.
Ved montering af flere afdækninger undlades ydre delen af afdækningen.
Ved montering sammen med Ecoline rammer type GR080xxxx anvendes mellemstykke, type GV080xxxx, for at få et sammenhængende udtryk af afdækningerne.
Passer til kanaler med 80 mm låg.
Kanalsystem: BR, BRN, BRA, BRS, BRH, BKIS, DA
Højde: 80 mm
Materiale: ABS
Halogenfri: ja
Integreret opmærkningsfelt: ja
Højde på opmærkningsfelt: 9 mm.
Længde på opmærkningsfelt: 48 mm
Ved montering af flere afdækninger undlades ydre delen af afdækningen.
Ved montering sammen med Ecoline rammer type GR080xxxx anvendes mellemstykke, type GV080xxxx, for at få et sammenhængende udtryk af afdækningerne.
Passer til kanaler med 80 mm låg.
Kanalsystem: BR, BRN, BRA, BRS, BRH, BKIS, DA
Højde: 80 mm
Materiale: ABS
Halogenfri: ja
Integreret opmærkningsfelt: ja
Højde på opmærkningsfelt: 9 mm.
Længde på opmærkningsfelt: 48 mm
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal enheder | 2 |
| Befæstigelsestype | Forsænket |
| Beskyttelsesfilm | Nej |
| Diameteråbning | 48mm |
| Dækselbredde | 80mm |
| EC000190 | EC000190 |
| Enhedstype | Kanalstikkontakt, dobbelt |
| Farve | Perlehvid |
| Halogenfri | Ja |
| Længde | 152mm |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Other |
| Med tekstfelt | Ja |
| Overfladebehandling | Ubehandlet |
| RAL-nummer | 9016 |
| Samlestykke | Ja |
| Type | Plain |

