440T Tilbehør
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Udendørs armatur L 845 sc antracit med sensor 700lm 9w
| sch-product-heading-ean | 4007841078645 |
| sch-product-heading-type | 078645 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.43.000.814 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.43.000.814 |
| Arrival time (days) | 6 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Den moderne Cube Pro-serie er et fremragende valg inden for belysning, kombinerende stilfuldt design med avanceret teknologi og funktionalitet.
Tekniske specifikationer og funktioner:
Sensor: 160° højfrekvenssensor med en detektionsradius på op til 5 meter. Justering sker digitalt for maksimal præcision.
Design og materialer: Fremstillet af førsteklasses aluminium i et elegant, kubistisk design.
Lys: Leverer 3000 K varm hvid farvetemperatur og 655 lumen, som skaber både sikkerhed og æstetik omkring boligen.
Smart teknologi:
Med Bluetooth Mesh og STEINEL Connect-appen kan væglamperne let installeres, konfigureres og kobles i netværk trådløst. Dette giver en brugervenlig og fleksibel løsning, der understøtter:
Gruppefunktion: Forbundet lys, der skaber en harmonisk og komfortabel udendørs atmosfære for beboere og gæster.
Lysstyring: Funktioner som blød lysstart, grundlys (10-100 %) og dæmpning af hovedlys (10-100 %).
Energieffektivitet og muligheder:
Lavt energiforbrug: Med kun 9 W er Cube Pro-serien en miljøvenlig og økonomisk belysningsløsning.
Fleksibilitet: Mulighed for manuel overstyring via Bluetooth Mesh-tryk PB-4 og PB-2.
Sensorfri variant: Serien fås også uden sensor for dem med andre behov.
Tekniske specifikationer og funktioner:
Sensor: 160° højfrekvenssensor med en detektionsradius på op til 5 meter. Justering sker digitalt for maksimal præcision.
Design og materialer: Fremstillet af førsteklasses aluminium i et elegant, kubistisk design.
Lys: Leverer 3000 K varm hvid farvetemperatur og 655 lumen, som skaber både sikkerhed og æstetik omkring boligen.
Smart teknologi:
Med Bluetooth Mesh og STEINEL Connect-appen kan væglamperne let installeres, konfigureres og kobles i netværk trådløst. Dette giver en brugervenlig og fleksibel løsning, der understøtter:
Gruppefunktion: Forbundet lys, der skaber en harmonisk og komfortabel udendørs atmosfære for beboere og gæster.
Lysstyring: Funktioner som blød lysstart, grundlys (10-100 %) og dæmpning af hovedlys (10-100 %).
Energieffektivitet og muligheder:
Lavt energiforbrug: Med kun 9 W er Cube Pro-serien en miljøvenlig og økonomisk belysningsløsning.
Fleksibilitet: Mulighed for manuel overstyring via Bluetooth Mesh-tryk PB-4 og PB-2.
Sensorfri variant: Serien fås også uden sensor for dem med andre behov.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Brandmodstandsdygtighed "D" | Nej |
| Bredde | 134mm |
| Brugbar til kontorarbejdsplads | Nej |
| Dæmning af sinuskurve reduktion | Nej |
| Dæmning på bagkant | Nej |
| Dæmning på forkant | Nej |
| Dæmpning 0-10 V | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Nej |
| Dæmpning DALI | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning GPRS | Nej |
| Dæmpning LineSwitch | Nej |
| Dæmpning RF | Nej |
| Dæmpning af spændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning afhængig af kontrol udstyr | Nej |
| Dæmpning med touch | Nej |
| Dæmpning med trykknap | Nej |
| Dæmpning potentiometer (integreret) | Nej |
| Dæmpning producentens eget system | Nej |
| Dæmpning programerbar | Ja |
| Dæmpning zigbee | Nej |
| EC002892 | EC002892 |
| Effektfaktor | 0.85 |
| Effektiv lysstrøm | 655lm |
| Egnet til indbygning | Nej |
| Egnet til loftmontage | Nej |
| Egnet til loftpendel | Nej |
| Egnet til påbygning | Ja |
| Egnet til sammenbygning | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | Andet |
| Filament testet i forhold til IEC 60695-2-11 | 650 °C - 30 s |
| Højde/dybde | 87mm |
| Ikke dæmpbar | Nej |
| Indbygning i isoleret loft brandbeskyttelse | Nej |
| Kapslingsfarve | Antracit |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Lysfordeler | Ingen |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Lysudbytte | 72.7778lm/W |
| Lysudstråling | Direkte |
| Længde | 134mm |
| Materialekapslinger | Aluminium |
| Max lampeeffekt | 9 - 9W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med luftspalter | Nej |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nettype | Ingen |
| Nominel omgivelsestemperatur ifølge IEC62722-2-1 | -20 - 40°C |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Slagfasthed | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Strålingsvinkel | Extrem bred stråle >80° |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Systemeffekt | 9W |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |
| Velegnet til nødbelysning | Nej |

