Skumringsrelæ
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Skumringsmodul NM 2000 sort
| sch-product-heading-ean | 4007841550318 |
| sch-product-heading-type | 550318 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.26.014.102 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.26.014.102 |
| Arrival time (days) | 5 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Automatisk belysning - Den fotoelektriske controller NightMatic 2000 styrer udendørs belysning på facader, ejendomme og butiksvinduer.
Lyset tænder automatisk ved skumring og slukker igen ved daggry.
Lyset tænder automatisk ved skumring og slukker igen ved daggry.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Driftstemperaturområde | -20 - 50°C |
| EC000189 | EC000189 |
| Farve | Sort |
| Halogenfri | Ja |
| IP-Klasse | IP54 |
| Indkoblingsstyrke | 2 - 30lx |
| Kontakter | 1 sluttekontakt (NO) |
| Maks. belastning | 1000VA |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. brydestrøm (ohmsk belastning) | 5A |
| Med automatisk natslukning | Ja |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 240V |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9005 |
| Rotérbar | Nej |
| Sensor type | Indbygget lyssensor |
| Transparent | Nej |
| Udkoblingslysstyrke | 2 - 30lx |
| Velegnet for kapacitiv belastning | Ja |

