KNX
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Tilstedeværelsessensor IR QUATTRO HD 24 meter KNX v3.1 sort
| sch-product-heading-ean | 4007841068622 |
| sch-product-heading-type | 068622 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.26.015.062 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.26.015.062 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Infrarød tilstedeværelsesdetektor Presence Control PRO IR Quattro HD KNX til indendørs brug, ideel til mellemstore og store kontorer, konference- og mødelokaler, klasseværelser og foredragssale, sportshaller og lagerhaller, monteringshøjde op til 10 m, med digital BUS-grænseflade til styring af 4 belysningskanaler og HVAC, 4800 koblingszoner for den ultimative detektionskvalitet, tilstedeværelsesdetektion over et ægte 64 m2 stort, kvadratisk detektionsområde, mekanisk skalerbar
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Andre bus-systemer | Ingen |
| Antal kanaler | 4 |
| Bus-system EIB/KNX | Ja |
| Bus-system KNX radio | Nej |
| Bus-system LON | Nej |
| Bus-system net (PowerLine) | Nej |
| Bus-system radiofrekvens | Nej |
| Detekteringsområde vertikal | 160 - 160° |
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 8m |
| EC001582 | EC001582 |
| Farve | Sort |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Inklusiv bustilslutninger | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Maks. rækkevidde frontal | 10m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 10m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 1092min |
| Min. dybde af indbygningsdåse | 50mm |
| Min. indkoblingstid | 10s |
| Monteringsmetode | Planforsænket |
| Optimal montagehøjde | 2.8m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9005 |
| Selvlærende udkoblingsforsinkelse | Ja |
| Sideindgang | Ja |
| Tovejs kommunikation | Nej |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Nej |
| Type | Tilstedeværelsessensor |
| Tænd/sluk knap | Nej |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |

