PPQZ
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Bevægelsessensor PIR 200° hvid IP55
| sch-product-heading-ean | 3250612258321 |
| sch-product-heading-type | EE830 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.23.000.504 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.23.000.504 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Bevægelsessensor, Basic 200° hvid
Til automatisk belysningsstyring i udendørsområde fx ved erhvervsbygninger og beboelseshuse vha. detektering af personer, der bevæger sig.
- Indstilling af tidsforsinkelse og lysniveau sker direkte på komponenten via potentiometer
- Detekteringsområde: 16 m (ved 2,5 m installationshøjde)
- Horisontal linsejustering +/- 80°
- Vertikal linsejustering 0-30°
- Begrænsning af overvågningsområde mulig vha. medleverede blænder
- Indstillelig tidsforsinkelse fra 5 sek. til 15 min.
- Kan også generere en impuls
- Driftstemperaturområde: - 20 til 55°C
- 230V AC 50 Hz/60Hz
- 10A AC1
- Indstillelig lysniveau fra 5 til 1000 Lux
- 1500 W glødelampe
Til automatisk belysningsstyring i udendørsområde fx ved erhvervsbygninger og beboelseshuse vha. detektering af personer, der bevæger sig.
- Indstilling af tidsforsinkelse og lysniveau sker direkte på komponenten via potentiometer
- Detekteringsområde: 16 m (ved 2,5 m installationshøjde)
- Horisontal linsejustering +/- 80°
- Vertikal linsejustering 0-30°
- Begrænsning af overvågningsområde mulig vha. medleverede blænder
- Indstillelig tidsforsinkelse fra 5 sek. til 15 min.
- Kan også generere en impuls
- Driftstemperaturområde: - 20 til 55°C
- 230V AC 50 Hz/60Hz
- 10A AC1
- Indstillelig lysniveau fra 5 til 1000 Lux
- 1500 W glødelampe
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde indbygning | 0mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 200 - 200° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 16m |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til trådløs transmission | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farve | White |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | true |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Højde | 97mm |
| Indbygningslængde | 0mm |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP55 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. rækkevidde frontal | 16m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 6m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Thermoplastic |
| Max. arbejdscyklus | 15min |
| Med DALI-interface | Nej |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Nej |
| Min. indkoblingstid | 5s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Optimal montagehøjde | 4m |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9010 |
| Sideindgang | Ja |
| Tvangsudkobling | Nej |
| Type | Movement sensor |
| Type af overflade | Mat |
| Åbningsvinkel | 200° |

