29.99 Diverse lednings-, kabel- og rørmateriel m.m.
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Overvågningsrelæ spænding 3F 5-20%Un
| sch-product-heading-ean | 3250612413027 |
| sch-product-heading-type | EU302 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 15.24.000.828 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock15.24.000.828 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Overvågningsrelæer anvendes i installationer, hvor en overvågning af spænding er nødvendig.
EU302: Spændingsovervågning 3-faset
Udgangsrelæ In: 8A AC1 - potentialfri skiftekontakt og LED indikering
Mærkespænding Un: 230VAC
Overvågningsdata: -5% til +20%xUn
Fejlkontroltid: 0,1-12s
Beskyttelsesklasse: IP 30
Tilslutning: 1-4mm2 fleksibel leder
EU302: Spændingsovervågning 3-faset
Udgangsrelæ In: 8A AC1 - potentialfri skiftekontakt og LED indikering
Mærkespænding Un: 230VAC
Overvågningsdata: -5% til +20%xUn
Fejlkontroltid: 0,1-12s
Beskyttelsesklasse: IP 30
Tilslutning: 1-4mm2 fleksibel leder
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Angivet måleområde | 3N, 400/230V |
| EC001667 | EC001667 |
| Højde indbygning | 60mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP30 |
| Maks. belastning | 5VA |
| Modul-bredde | 2 |
| Monteringsmetode | DIN rail |
| Mærkespænding | 400kV |
| Nominel frekvens | 50 - 60Hz |
| Spændingstype | AC |
| Udløserforsinkelse | 1200000ms |

