29.10 Højspændingsmateriel, elværksmateriel
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Skab metal m.glasdør 300X250X160
| sch-product-heading-ean | 3250610670644 |
| sch-product-heading-type | FL152A |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.12.016.415 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.12.016.415 |
| Arrival time (days) | 14 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Hager Orion pladekapslet montageskab til indendørsbrug, med aftagelig top og bundflanger incl. Galvaniseret montageplade 2 mm, IP65, RAL 7035, EN50298 og EN62208
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal kabelindgange | 2 |
| Antallet af huller for flangeplader | 2 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Bredde | 250mm |
| Dybde | 160mm |
| Dækselmodel | Lukket |
| Dørtype | Enkelt |
| EC000058 | EC000058 |
| Egnet til lynbeskyttelse | Nej |
| Farve | Grå |
| Funktionsdygtighed | Ingen |
| Højde | 300mm |
| Indbygningsdybde | 160mm |
| Indvendig dybde | 160mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP65 |
| Materialekapslinger | Stål |
| Med lås | Ja |
| Med monteringsplade | Nej |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkestrøm (In) | 630A |
| Overfladebehandling | Pulverlakering |
| Pladetykkelse af kabinet | 1.2mm |
| Pladetykkelse dør/dæksel | 1.5mm |
| RAL-nummer | 7035 |
| Slagfasthed | IK10 |
| Transparent dæksel/dør | Ja |
| Type afdækning | Dør |
| Udvidelsesmulighed | Ja |
| Velegnet til udendørs brug | Nej |

