340 mm bred
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Indstøbningskanal 340 x 48 mm 3-spor
| sch-product-heading-ean | 4012002238646 |
| sch-product-heading-type | UK340483 |
| Supplier | Tehalit |
| sch-product-heading-productno | 79.36.068.106 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.36.068.106 |
| Arrival time (days) | 17 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 2 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | M |
Indstøbningskanal 3-spor, dækket af afretningslag
Mål:
Højde: 48 mm
Bredde: 340 mm
Længde: 2000 mm
Fri indvendig tværsnit: 16.320 mm² pr. kammer
Maks. antal kabler (Ø 11 mm, 50% fyldning, uden udtag): 65 stk.
Beskrivelse
Indstøbningsinstallationskanal i stålplade, iht. DIN EN 50085-1 og DIN EN 50085-2-2, beregnet til montage under afretningslag.
Konstruktionen er 3-rummet med skillevæg, der sikrer adskillelse af forskellige installationer.
Kanalen har et aftageligt låg med markeringer for skillevæggen, som gør det nemt at lægge kabler i.
Egenskaber
Kammerantal: 3
Montering: Under afretningslag
Materiale: Stålplade
Overflade: Galvaniseret (rustbeskyttet)
Halogenfri: Ja
Aftageligt låg: Ja
Maks. lodret belastning (lille flade): 1,5 kN
Mål:
Højde: 48 mm
Bredde: 340 mm
Længde: 2000 mm
Fri indvendig tværsnit: 16.320 mm² pr. kammer
Maks. antal kabler (Ø 11 mm, 50% fyldning, uden udtag): 65 stk.
Beskrivelse
Indstøbningsinstallationskanal i stålplade, iht. DIN EN 50085-1 og DIN EN 50085-2-2, beregnet til montage under afretningslag.
Konstruktionen er 3-rummet med skillevæg, der sikrer adskillelse af forskellige installationer.
Kanalen har et aftageligt låg med markeringer for skillevæggen, som gør det nemt at lægge kabler i.
Egenskaber
Kammerantal: 3
Montering: Under afretningslag
Materiale: Stålplade
Overflade: Galvaniseret (rustbeskyttet)
Halogenfri: Ja
Aftageligt låg: Ja
Maks. lodret belastning (lille flade): 1,5 kN
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Aftagelig overdel | Ja |
| Antal rum | 3 |
| Anvendelsesområde | Under betondække |
| Bredde | 340mm |
| EC000118 | EC000118 |
| Højde | 48mm |
| Længde | 2000mm |
| Materiale | Stål |
| Overfladebehandling | Galvaniseret |

