BKG
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Indstøbningskanal bund BKGD 500x60mm
| sch-product-heading-ean | 4012740030762 |
| sch-product-heading-type | BKGD500601 |
| Supplier | Tehalit |
| sch-product-heading-productno | 79.36.100.352 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.36.100.352 |
| Arrival time (days) | 42 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 2 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | M |
BKGD 500x60 gulvkanal - bundprofil
Bundprofilen til BKGD 500x60 gulvkanalen (2 meter lang) er beregnet til planforsænket installation i tørre indendørs områder som kontorer, butikker eller teknikrum.
Egenskaber:
Består af en bundbakke med formonterede sideprofiler.
Leveres med apparatstøtter og kanalforbindelser - klar til montering.
Har justerbare gulvstopprofiler (0-25 mm), så den kan tilpasses forskellige gulvtykkelser og belægningstyper.
Overholder standarden DIN EN 50085-2-2 for installationskanaler.
Mål:
Bredde: 500 mm
Længde: 2000 mm
Indvendigt areal: ca. 27.280 mm²
Minimum afretningshøjde: 60 mm
Nivelleringsområde: 71-227 mm (kan justeres efter gulvhøjde)
Kapacitet:
Plads til op til 52 installationsenheder (fx strøm-, data- eller kombinationsudtag).
Kabelkapacitet: maks. 104 kabler med Ø11 mm (50 % fyldningsgrad, uden apparater).
Belastning:
Tåler 5 kN lodret belastning fordelt over et større areal (tung belastning).
Tåler 3 kN lodret belastning på et mindre punkt (lokal belastning).
Bundprofilen til BKGD 500x60 gulvkanalen (2 meter lang) er beregnet til planforsænket installation i tørre indendørs områder som kontorer, butikker eller teknikrum.
Egenskaber:
Består af en bundbakke med formonterede sideprofiler.
Leveres med apparatstøtter og kanalforbindelser - klar til montering.
Har justerbare gulvstopprofiler (0-25 mm), så den kan tilpasses forskellige gulvtykkelser og belægningstyper.
Overholder standarden DIN EN 50085-2-2 for installationskanaler.
Mål:
Bredde: 500 mm
Længde: 2000 mm
Indvendigt areal: ca. 27.280 mm²
Minimum afretningshøjde: 60 mm
Nivelleringsområde: 71-227 mm (kan justeres efter gulvhøjde)
Kapacitet:
Plads til op til 52 installationsenheder (fx strøm-, data- eller kombinationsudtag).
Kabelkapacitet: maks. 104 kabler med Ø11 mm (50 % fyldningsgrad, uden apparater).
Belastning:
Tåler 5 kN lodret belastning fordelt over et større areal (tung belastning).
Tåler 3 kN lodret belastning på et mindre punkt (lokal belastning).
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Bredde | 2000mm |
| Dækselbesfæstigelse med lås | Nej |
| EC001901 | EC001901 |
| Frakoblings mulighed underdel fra hoveddel | Nej |
| Godstykkelse dæksel | 1mm |
| Gulvpleje | Tør |
| Længde | 2000mm |
| Materiale låg | Stål |
| Materiale sidevæg/bund | Stål |
| Max. antal rum | 4 |
| Med skillevæg | Ja |
| Mindste indbygningshøjde | 60mm |
| Niveauområde | 70 - 225mm |
| Overflade/sidevæg/bund | Galvaniseret |
| Skillevægsbefæstigelse | Spærre |
| Vognbund | Ja |

