BKG
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Udendørs armatur GL 80 led IHF sølv
| sch-product-heading-ean | 4007841055486 |
| sch-product-heading-type | 055486 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.47.000.030 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.47.000.030 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Høj, elegant lys til haver og lignende. Den ideelle Sensorstyredee pælebelysning til brug overalt omkring bygningen. Som enkeltstående lys eller sammenkoblet stibelysning til montering langs indkørsler. Let at justere og sammenkoble via app og Bluetooth. 63,25 cm i højden, dens base er lavet af holdbart aluminium og færdig i antracit eller sølv. Lyskabinet i UV-bestandigt plast. Skjult iHF-sensor (160°) med en rækkevidde på op til 5 m. Med softlight-start, natlysfunktion (10-50 %) og manuel overstyring (3000 K).
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Bredde | 110mm |
| EC000301 | EC000301 |
| Effektfaktor | 0.85 |
| Effektiv lysstrøm | 650lm |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | Andet |
| Højde/dybde | 633mm |
| Kapslingsfarve | Sølv |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Ledertværsnit | 2.5mm² |
| Lysarmaturtype | Pullertlampe |
| Lysfordeler | Diffuser linse / optik / panel |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Længde | 161mm |
| Materialekapslinger | Aluminium |
| Max lampeeffekt | 9,1 - 9,1W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Slagfasthed | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |

