R-serien
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Indendørs armatur RS PRO R30 plus med HF sensor 2800lm 24w 3000k
| sch-product-heading-ean | 4007841067793 |
| sch-product-heading-type | 067793 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.42.000.776 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.42.000.776 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Digital. Genialt.
RS PRO R Basic-serien er et digitalt, sensorstyret lys, der kan justeres trådløst via Steinel Connect app - en løsning, der gør det utrolig nemt at tilpasse og forbinde belysningen via Bluetooth Mesh-forbindelse kan armaturgrupper nemt og trådløst forbindes.
Armaturet er nemt at installere og konfigurere efter behov. Via appen kan det hurtigt startes op, kobles sammen og justeres. Det leveres med tre praktiske belysningsfunktioner:
· Basislysniveau
· Dæmpbart hovedlys
· Nødlys, som tilkøbes
En højpræcisions HF-sensor med en rækkevidde på op til 10 meter i diametersørger for pålidelig registrering, mens den opale skærm sikrer en jævn og behagelig lysfordeling.
Alle indstillinger foretages via Steinel Connect-appen, hvor du bl.a. kan justere lysniveau, rækkevidde og efterløbstid.
Mulighed for overstyring ved hjælp af Bluetooth Mesh tryk PB-4 og PB-2
De centrale funktioner inkluderer:
· Dæmpbar hovedlys
· Nabostyring
· Tryghedslys
· Følgelys
Som alternativ kan nødbelysningen også drives via tilslutning til centrale batterisystemer.
RS PRO R Basic-serien er et digitalt, sensorstyret lys, der kan justeres trådløst via Steinel Connect app - en løsning, der gør det utrolig nemt at tilpasse og forbinde belysningen via Bluetooth Mesh-forbindelse kan armaturgrupper nemt og trådløst forbindes.
Armaturet er nemt at installere og konfigurere efter behov. Via appen kan det hurtigt startes op, kobles sammen og justeres. Det leveres med tre praktiske belysningsfunktioner:
· Basislysniveau
· Dæmpbart hovedlys
· Nødlys, som tilkøbes
En højpræcisions HF-sensor med en rækkevidde på op til 10 meter i diametersørger for pålidelig registrering, mens den opale skærm sikrer en jævn og behagelig lysfordeling.
Alle indstillinger foretages via Steinel Connect-appen, hvor du bl.a. kan justere lysniveau, rækkevidde og efterløbstid.
Mulighed for overstyring ved hjælp af Bluetooth Mesh tryk PB-4 og PB-2
De centrale funktioner inkluderer:
· Dæmpbar hovedlys
· Nabostyring
· Tryghedslys
· Følgelys
Som alternativ kan nødbelysningen også drives via tilslutning til centrale batterisystemer.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Brandmodstandsdygtighed "D" | Nej |
| Brugbar til kontorarbejdsplads | Nej |
| Dæmning af sinuskurve reduktion | Nej |
| Dæmning på bagkant | Nej |
| Dæmning på forkant | Nej |
| Dæmpning 0-10 V | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Nej |
| Dæmpning DALI | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning GPRS | Nej |
| Dæmpning LineSwitch | Nej |
| Dæmpning RF | Nej |
| Dæmpning af spændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning afhængig af kontrol udstyr | Nej |
| Dæmpning med touch | Nej |
| Dæmpning med trykknap | Nej |
| Dæmpning potentiometer (integreret) | Nej |
| Dæmpning producentens eget system | Nej |
| Dæmpning programerbar | Ja |
| Dæmpning zigbee | Nej |
| EC002892 | EC002892 |
| Effektfaktor | 0.93 |
| Effektiv lysstrøm | 2813lm |
| Egnet til indbygning | Nej |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til loftpendel | Nej |
| Egnet til påbygning | Ja |
| Egnet til sammenbygning | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Energieffektivitetsklasse for den indbyggede lampe | A++, A+, A (LED) |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | Andet |
| Filament testet i forhold til IEC 60695-2-11 | 850 °C - 30 s |
| Højde/dybde | 55.2mm |
| Ikke dæmpbar | Nej |
| Indbygning i isoleret loft brandbeskyttelse | Nej |
| Kapslingsfarve | Hvid |
| Kapslingsklasse (IP) | IP40 |
| Ledertværsnit | 1.5mm² |
| Lysfordeler | Ingen |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Lysudbytte | 118.692lm/W |
| Lysudstråling | Direkte |
| Længde | 55.2mm |
| Materialekapslinger | Plastik |
| Max lampeeffekt | 23,7 - 23,7W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med luftspalter | Nej |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nettype | Ingen |
| Nominel omgivelsestemperatur ifølge IEC62722-2-1 | -20 - 40°C |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Slagfasthed | IK07 |
| Spændingstype | AC |
| Strålingsvinkel | Extrem bred stråle >80° |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |
| Udvendig diameter | 420mm |
| Velegnet til nødbelysning | Ja |

