A-serien
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Armatur RS PRO A10 med HF sensor 1100lm 11w 3000K hvid
| sch-product-heading-ean | 4007841088316 |
| sch-product-heading-type | 088316 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.42.002.091 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.42.002.091 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Den er flad, stilren og perfekt formet hele vejen rundt.
Med et intelligent og energieffektivt design er den et lysende eksempel på moderne teknologi. Udstyret med STEINELs avancerede LED-lyssystem leverer armaturet øjeblikkeligt og strømbesparende lys - uden utilsigtet slukning. Nabogruppefunktionen muliggør desuden følgelys, som sikrer en dynamisk og praktisk belysningsløsning.
Den integrerede højfrekvenssensor dækker 360° med en rækkevidde på op til 8 meter og kan justeres digitalt. Takket være Bluetooth Mesh-forbindelse og Steinel Connect-appen kan flere armaturer nemt og trådløst kobles sammen for at danne grupper.
Alle indstillinger foretages via Steinel Connect-appen, hvor du bl.a. kan justere lysniveau, rækkevidde og efterløbstid.
Mulighed for overstyring ved hjælp af Bluetooth Mesh tryk PB-4 og PB-2
De centrale funktioner inkluderer:
· Dæmpbar hovedlys
· Nabostyring
· Tryghedslys
· Følgelys
Med et intelligent og energieffektivt design er den et lysende eksempel på moderne teknologi. Udstyret med STEINELs avancerede LED-lyssystem leverer armaturet øjeblikkeligt og strømbesparende lys - uden utilsigtet slukning. Nabogruppefunktionen muliggør desuden følgelys, som sikrer en dynamisk og praktisk belysningsløsning.
Den integrerede højfrekvenssensor dækker 360° med en rækkevidde på op til 8 meter og kan justeres digitalt. Takket være Bluetooth Mesh-forbindelse og Steinel Connect-appen kan flere armaturer nemt og trådløst kobles sammen for at danne grupper.
Alle indstillinger foretages via Steinel Connect-appen, hvor du bl.a. kan justere lysniveau, rækkevidde og efterløbstid.
Mulighed for overstyring ved hjælp af Bluetooth Mesh tryk PB-4 og PB-2
De centrale funktioner inkluderer:
· Dæmpbar hovedlys
· Nabostyring
· Tryghedslys
· Følgelys
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Brandmodstandsdygtighed "D" | Nej |
| Brugbar til kontorarbejdsplads | Nej |
| Dæmning af sinuskurve reduktion | Nej |
| Dæmning på bagkant | Nej |
| Dæmning på forkant | Nej |
| Dæmpning 0-10 V | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Nej |
| Dæmpning DALI | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning GPRS | Nej |
| Dæmpning LineSwitch | Nej |
| Dæmpning RF | Nej |
| Dæmpning af spændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning afhængig af kontrol udstyr | Nej |
| Dæmpning med touch | Nej |
| Dæmpning med trykknap | Nej |
| Dæmpning potentiometer (integreret) | Nej |
| Dæmpning producentens eget system | Nej |
| Dæmpning programerbar | Ja |
| Dæmpning zigbee | Nej |
| EC002892 | EC002892 |
| Effektfaktor | 0.59 |
| Effektiv lysstrøm | 1095lm |
| Egnet til indbygning | Nej |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til loftpendel | Nej |
| Egnet til påbygning | Ja |
| Egnet til sammenbygning | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | Andet |
| Filament testet i forhold til IEC 60695-2-11 | 850 °C - 30 s |
| Ikke dæmpbar | Nej |
| Indbygning i isoleret loft brandbeskyttelse | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Ledertværsnit | 1.5mm² |
| Lysfordeler | Ingen |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Lysudbytte | 102.336lm/W |
| Lysudstråling | Direkte |
| Længde | 69mm |
| Materialekapslinger | Aluminium |
| Max lampeeffekt | 10,7 - 10,7W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med luftspalter | Nej |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nettype | Ingen |
| Nominel omgivelsestemperatur ifølge IEC62722-2-1 | -20 - 40°C |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Slagfasthed | IK10 |
| Spændingstype | AC |
| Strålingsvinkel | Extrem bred stråle >80° |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |
| Udvendig diameter | 193mm |
| Velegnet til nødbelysning | Ja |

