600-serien
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Udendørs armatur GL 60 led
| sch-product-heading-ean | 4007841007881 |
| sch-product-heading-type | 007881 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.47.000.014 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.47.000.014 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Tidløs klassiker med effektive LED'er. Sensorstyrede udendørs lys STEINEL GL 60 LED, ideel til haver, indkørsler og stier. 9,78 W STEINEL LED-belysning
system, 781 lm, 360° infrarød sensor med 12 m rækkevidde, inkl. grundlysfunktion, blød lysstart og valgfri manuel overstyring.
system, 781 lm, 360° infrarød sensor med 12 m rækkevidde, inkl. grundlysfunktion, blød lysstart og valgfri manuel overstyring.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Glas opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Diameter | 120mm |
| EC000301 | EC000301 |
| Effektfaktor | 0.79 |
| Effektiv lysstrøm | 781lm |
| Egnet for antal lamper | 1 |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | E27 |
| Højde/dybde | 1038mm |
| Kapslingsfarve | Rustfrit stål |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Ledertværsnit | 1.5mm² |
| Lysarmaturtype | Pullertlampe |
| Lysfordeler | Ingen |
| Lyskildetype | LED ikke udskiftelig |
| Materialekapslinger | Rustfrit stål |
| Max lampeeffekt | 9,78 - 9,78W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med fodplade | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nominel spænding | 230 - 240V |
| Slagfasthed | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Styreenhed | Ikke nødvendig |
| Systemeffekt | 9.78W |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |

