68.10 Materiel for transientbeskyttelse
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Transientbeskytter 3+1P Isn.20kA T2
| sch-product-heading-ean | 3250615515131 |
| sch-product-heading-type | SPB413 |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.68.000.886 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.68.000.886 |
| Arrival time (days) | 10 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Transientsbeskyttelse
SPD'er beskytter elektrisk og elektronisk udstyr mod transienter,
der stammer fra lyn, kobling af transformere, belysning og motorer.
Hager SPB413:
3+1P
Isn.20kA
Type 2
TT/TN-S/TN-C-S system
SPD'er beskytter elektrisk og elektronisk udstyr mod transienter,
der stammer fra lyn, kobling af transformere, belysning og motorer.
Hager SPB413:
3+1P
Isn.20kA
Type 2
TT/TN-S/TN-C-S system
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Antal ledere uden jordforbindelse | 4 |
| Beskyttelsesniveau L-N | 1.35kV |
| Beskyttelsesniveau N-PE | 1.6kV |
| DIN-størrelse | 4 modulafstand (TE) |
| EC000941 | EC000941 |
| Integreret backupsikring | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Kortslutningskapacitet (Isccr) | 25kA |
| Maks. udladningsstrøm (8/20) | 40kA |
| Max. PV spænding | 0V |
| Max. ledertværsnit fleksibel | 25mm² |
| Max. ledertværsnit masiv | 35mm² |
| Max. vedvarende spænding | 275V |
| Med fjernbetjeningskontakt | Nej |
| Monteringsmetode | DIN-skinne 35 mm |
| Mærkespænding AC | 400V |
| Netform DC | Nej |
| Netform IT | Nej |
| Netform TN | Ja |
| Netform TN-C | Nej |
| Netform TN-C-S | Ja |
| Netform TN-S | Ja |
| Netform TT | Ja |
| Netform andre | Ja |
| Nominell afledningsstødstrøm (8/20) | 20kA |
| Sikkerhedsniveau for spænding | 1.35V |
| Statusindikering på enheden | Optisk |
| Testklasse type 2 | Ja |

