98.99 Tilbehør
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Røgalarm 3V 10års fast Lithium Kriwan Q
| sch-product-heading-ean | 3599430010514 |
| sch-product-heading-type | TG600AL |
| Supplier | Hager |
| sch-product-heading-productno | 79.85.002.566 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.85.002.566 |
| Arrival time (days) | 7 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Røgalarm KRIWAN Q standard, 3V DC, Hvid, stand alone
Røgalarm med lille størrelse og attraktivt design sprog henhold til DIN EN 14604
med ekstra certificering til øget testning af Q-certificering baseret på retningslinjer
vfdb 14-01 Vereinigung zur Förderung des deutschen Brandschutzes (vfdb).
Øgede testkriterier mod fremmedlegemers indtrængning og øget beskyttelse mod
fugtig varme, oxidation og EMC samt bedre temperaturcyklus.
Processor-kontrollerede selvtestfunktionen (hver 10 sek.)
Røgalarm med PGSA-teknologi (processorstyret signalbehandling) interferens,
driften forstyrres ikke af støv, nikotin, eller elektrisk støj på nettet.
Stor funktions- og nulstillingsknap gennem hele dækslet på detektoren.
TG600AL afgiver akustisk signal (85 dB ved 3 m) og rød blinkende LED ved alarm.
Akustisk signal samt gult LED-lys, når batterispænding er lav, sensor tilsmudset
eller defekt.
Tidsbegrænset deaktivering af røgdetektering til undertrykkelse af alarmer i ca. 12 minutter
med automatisk nulstilling i normal drift. Fejlmeddelelser kan forsinkes med 8 timer i 7 dage.
Fejlmelding ved en tilsmudset sensor kan ikke nulstilles, så længe fejlen
stadig er til stede i sensoren.
Loftmontering eller vægmontering ifølge DIN14676. Detektoren har tilladelse til anvendelse i campingvogn.
Afmontering og tyveribeskyttelse kan aktiveres.
Detektoren aktiveres automatisk, når sensoren sættes i soklen.
Forsyning: 3Vdc fast ikke udskifteligt Lithium batteri med levetid på 10 år.
Tæthedsklasse: IP32
Mål: Ø97mm x 37mm
Garantiperiode på 10 år.
Røgalarm med lille størrelse og attraktivt design sprog henhold til DIN EN 14604
med ekstra certificering til øget testning af Q-certificering baseret på retningslinjer
vfdb 14-01 Vereinigung zur Förderung des deutschen Brandschutzes (vfdb).
Øgede testkriterier mod fremmedlegemers indtrængning og øget beskyttelse mod
fugtig varme, oxidation og EMC samt bedre temperaturcyklus.
Processor-kontrollerede selvtestfunktionen (hver 10 sek.)
Røgalarm med PGSA-teknologi (processorstyret signalbehandling) interferens,
driften forstyrres ikke af støv, nikotin, eller elektrisk støj på nettet.
Stor funktions- og nulstillingsknap gennem hele dækslet på detektoren.
TG600AL afgiver akustisk signal (85 dB ved 3 m) og rød blinkende LED ved alarm.
Akustisk signal samt gult LED-lys, når batterispænding er lav, sensor tilsmudset
eller defekt.
Tidsbegrænset deaktivering af røgdetektering til undertrykkelse af alarmer i ca. 12 minutter
med automatisk nulstilling i normal drift. Fejlmeddelelser kan forsinkes med 8 timer i 7 dage.
Fejlmelding ved en tilsmudset sensor kan ikke nulstilles, så længe fejlen
stadig er til stede i sensoren.
Loftmontering eller vægmontering ifølge DIN14676. Detektoren har tilladelse til anvendelse i campingvogn.
Afmontering og tyveribeskyttelse kan aktiveres.
Detektoren aktiveres automatisk, når sensoren sættes i soklen.
Forsyning: 3Vdc fast ikke udskifteligt Lithium batteri med levetid på 10 år.
Tæthedsklasse: IP32
Mål: Ø97mm x 37mm
Garantiperiode på 10 år.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Batteribackup | Nej |
| Bredde | 97mm |
| Diameter | 97mm |
| Driftspændingsområde | 3 - 3V |
| EC001763 | EC001763 |
| Farve | White |
| Højde | 37mm |
| Incl. batteribackup | Ingen |
| Kabelindføring | Ikke relevant |
| Kan kobles til net via kabel | Nej |
| Kan kobles til net via radio | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP32 |
| Lydstyrke | 85dB |
| Længde | 97mm |
| Max. antallet netværksforbindelser | 0 |
| Med Q-label | Nej |
| Med sokkel | Nej |
| Med spændingsindikator | Nej |
| Monteringsmetode | Andet |
| Primær strømforsyning | Batteri/akkumulator |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9010 |
| Røgmelder | Nej |
| Standalone | Ja |
| Test-/pauseknap-type | Kombination |
| Trådløst netværk valgfri | Nej |
| Type forsyningsspænding | DC |
| Virkeprinzip | Optisk |

