16.40 Gruppeafsætninger, umonterede
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Gruppetavle 1R 12M m.PE-klemme
| EAN | 3250616414013 |
| Type | VA12DK |
| Leverandør | Hager |
| Varenr | 15.16.007.004 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager15.16.007.004 |
| Leveringstid (dage) | 41 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Gruppetavle VA12DK 1R 12M med PE-klemme
Til komponenter op til 63 A
Komponentindbygningsdybde: Maksimalt 70 mm
Vandret opretning af underdelene mulig
Bagvæg med for prægede ledningsindføringer
Kabinet af slagfast kunststof (ved lågemontage efterfølgende er hængsling i højre eller venstre side mulig)
Lågehængsler
PE-klemmer er standard
Fingersikker Quick- Connect klemme i snapteknik
Kan plomberes
Farve: Hvid RAL 9010
Normer: DIN VDE 0603 del 1 DIN 43871
Egnet til anvendelse i beboelsesejendomme ifølge EN 60 439-3
Moduler: 12
Mål: 245 x 305x 96 mm
Tilbehør:
Låge af pladestål med planforsænket greb
Låge med gennemsigtig rude, rammetykkelse ca. 40 mm
Brandsikkert underlag (for montage på trævægge)
Kabelaflastningsskinne
Afdækning, vandret (mellem DIN-skinner)
Montageplade
Til komponenter op til 63 A
Komponentindbygningsdybde: Maksimalt 70 mm
Vandret opretning af underdelene mulig
Bagvæg med for prægede ledningsindføringer
Kabinet af slagfast kunststof (ved lågemontage efterfølgende er hængsling i højre eller venstre side mulig)
Lågehængsler
PE-klemmer er standard
Fingersikker Quick- Connect klemme i snapteknik
Kan plomberes
Farve: Hvid RAL 9010
Normer: DIN VDE 0603 del 1 DIN 43871
Egnet til anvendelse i beboelsesejendomme ifølge EN 60 439-3
Moduler: 12
Mål: 245 x 305x 96 mm
Tilbehør:
Låge af pladestål med planforsænket greb
Låge med gennemsigtig rude, rammetykkelse ca. 40 mm
Brandsikkert underlag (for montage på trævægge)
Kabelaflastningsskinne
Afdækning, vandret (mellem DIN-skinner)
Montageplade
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal rækker | 1 |
| Bredde | 305mm |
| DIN-skinne | Ja |
| Dybde | 96.5mm |
| Dækselmodel | Med udskæring |
| EC000214 | EC000214 |
| Farve | Hvid |
| Højde | 245mm |
| Indvendig dybde | 92.5mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP30 |
| Materialekapslinger | Plastik |
| Med lås | Nej |
| Med monteringsplade | Nej |
| Modul-bredde | 12 |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| RAL-nummer | 9010 |
| Transparent dæksel/dør | Nej |
| Type afdækning | Ingen |
| Udvidelsesmulighed | Ja |

