22.40 Maksimalafbrydere og håndbetjente motorværn, maks. 80 A
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 22.10 Fejlstrømsafbrydere
- 22.20 Automatsikringer
- 22.25 Kombirelæer (fejlstrømsrelæer + automatsikringer)
- 22.40 Maksimalafbrydere og håndbetjente motorværn, maks. 80 A
- 22.50 Kontaktorer, termorelæer, elektronisk motorbeskyttelse
- 22.51 Elektroniske kontaktorer
- 22.52 Modulkontaktorer (varmekontaktorer)
- 22.60 Relæer, stikbensrelæer
- 22.99 Tilbehør
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Motorværn 1.6-2.4A K-udl.kar.
| EAN | 3250614435201 |
| Type | MM507N |
| Leverandør | Hager |
| Varenr | 15.22.012.863 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager15.22.012.863 |
| Leveringstid (dage) | 30 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Termomagnetisk afbrydere med justerbart bimetalrelæ.
Dette relæ tjener til beskyttelse af 1- og 3-fasede motorer.
Overstrømsbeskyttelse gennem magnetisk udløsning.
Med termisk og magnetisk udløser med differential udløser
Mærkestrøm fra 0,1 A til 25 A.
Udløsekarakteristik K
Mærkespænding 230-690 V
Norm: EN 60947-4-1
Tilslutning: 1-6mm2 massiv / 1-4 mm2 fleksibel leder
Temperaturområde: -25 til +55 gr.
Kortslutningsholdbarhed: 16kA (0,1 til 10A) 16 til 25A kræver forsikring på 50A
Mulighed for hjælperelæer og underspændingsudløsere samt kapsling IP 55
Dette relæ tjener til beskyttelse af 1- og 3-fasede motorer.
Overstrømsbeskyttelse gennem magnetisk udløsning.
Med termisk og magnetisk udløser med differential udløser
Mærkestrøm fra 0,1 A til 25 A.
Udløsekarakteristik K
Mærkespænding 230-690 V
Norm: EN 60947-4-1
Tilslutning: 1-6mm2 massiv / 1-4 mm2 fleksibel leder
Temperaturområde: -25 til +55 gr.
Kortslutningsholdbarhed: 16kA (0,1 til 10A) 16 til 25A kræver forsikring på 50A
Mulighed for hjælperelæer og underspændingsudløsere samt kapsling IP 55
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal poler | 3 |
| Bredde | 45mm |
| Dybde | 75mm |
| EC000074 | EC000074 |
| Enhedskontruktion | Indbygningelement, fastmonteret |
| Faseudfaldsfølsomhed | Ja |
| Højde | 140mm |
| Indstillingsområde for momentan kortslutningsudløser | 31 - 46,5A |
| Indstillingsområde for overbelasningsudløser | 1,6 - 2,5A |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Med integreret hjælpekontakt | Nej |
| Med integreret underspændingsudløser | Nej |
| Med termisk beskyttelse | Ja |
| Nominel drifteffekt AC-3, 400 V | 0.75kW |
| Nominel drifteffekt ved AC-3, 230 V | 0.37kW |
| Nominel driftsspænding | 690 - 690V |
| Nominel kortslutningsstrøm Icu ved 400 V, AC | 150kA |
| Nominel strøm IE | 2.5A |
| Tilslutningstype hovedstrømkreds | Skrueforbindelse |
| Type af betjeningselement | Drejeknap |
| Udløserteknik | Thermomagnetisk |

