17.40 Underlag/dåser
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Dåse mur Ø60 d.49 m.term.rum i siderne
| EAN | 4013456120105 |
| Type | 1069-02 |
| Leverandør | Kaiser |
| Varenr | 79.17.002.741 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.17.002.741 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 10 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
UP-PLUS, den nye generation af planforsænkede installations dåser med innovativ sammenbygnings studs for hurtig stabil installation. Med valgfri tilgang for M20/M25 rør og stor montage plads.
Opfylder europastandarden for euro materiel af afbrydere og stikkontakter.
? Valgfri tilslutning for M20/M25 installationsrør
? Fleksibel montering med skrue eller klo montering af afbrydere.
? Mere installation plads
? Stor stabilitet, garanterer standard afstand på 71 mm for sammenbygning
Opfylder europastandarden for euro materiel af afbrydere og stikkontakter.
? Valgfri tilslutning for M20/M25 installationsrør
? Fleksibel montering med skrue eller klo montering af afbrydere.
? Mere installation plads
? Stor stabilitet, garanterer standard afstand på 71 mm for sammenbygning
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal indføringer | 12 |
| Antal leverede tude | 0 |
| Bredde | 71mm |
| Diameter | 60mm |
| Dybde | 50.5 - 50.5mm |
| Dækselbesfæstigelse | Skruet |
| Dækselmodel | Ingen |
| EC002601 | EC002601 |
| Farve | Sort |
| Fastmonteret klemme | Nej |
| For antal apparatindsatse | 1 |
| For rørdiameter | 20/25 mm |
| Form | Rektangulær |
| Forsynet med drejebar ring | Nej |
| Funktionsdygtighed | Ingen |
| Halogenfri | Ja |
| Husgennemføring gennem dyse | Ja |
| Husgennemføring gennem etapevis membran | Nej |
| Husgennemføring gennem tætningsmembran | Nej |
| Husgennemføring ved udslagsblanket | Ja |
| Indgang fra bagsiden | Ja |
| Indvendig dybde | 49mm |
| Kan sammenkobles | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP2X |
| Loftkrogs befæstelse | Nej |
| Længde | 110mm |
| Materiale | Plastik |
| Max. ledertværsnit | 25mm² |
| Med afskærmning | Nej |
| Med skruer | Ja |
| Med sømbefæstigelse | Nej |
| Monteret med | Ingen |
| Montering af apparat | Skrue |
| Monteringsmetode | Planforsænket |
| Plomberbar | Nej |
| Porte, formfaktor | Tilslutningsboks (rund/firkantet) |
| Rørlukning | Ja |
| Rørlåsning valgfri | Nej |
| Specialanvendelse | Ingen |
| Studs/mundstykke | Tunnelforgreningsrør |
| Transparent dæksel | Nej |
| Type | Single |
| Velegnet til kabeldiameter | 11.5 - 11.5mm |
| Vindtæt | Nej |

