26.40 Komfortstyring
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
PIR IP55 200gr antracit
| EAN | 3250612258314 |
| Type | EE831 |
| Leverandør | Hager |
| Varenr | 79.23.000.517 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.23.000.517 |
| Leveringstid (dage) | 14 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
PIR EE831 IP55 200°, antracitgrå
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde indbygning | 0mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 200 - 200° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 16m |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til trådløs transmission | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farve | Antracit |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Højde | 97mm |
| Indbygningslængde | 0mm |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP55 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. rækkevidde frontal | 16m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 6m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Thermoplastic |
| Max. arbejdscyklus | 15min |
| Med DALI-interface | Nej |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Nej |
| Min. indkoblingstid | 5s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Optimal montagehøjde | 4m |
| RAL-nummer (beslægtet) | 7016 |
| Sideindgang | Ja |
| Tvangsudkobling | Nej |
| Type | Movement sensor |
| Type af overflade | Mat |
| Åbningsvinkel | 200° |

