23.10 Kontakture
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Kontaktur digital uge 1sk 16A
| EAN | 3250618502435 |
| Type | EGN103 |
| Leverandør | Hager |
| Varenr | 79.23.002.751 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.23.002.751 |
| Leveringstid (dage) | 20 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Ugentlig ur, 1 skiftekontakt, 16A, 2 PLE, digital
Digital ugeur 1-kanal med display til tidsafhængig styring med skiftekontakt, app-programmering mulig.
Programmering på enheden: klokkeslæt og dato (fabriksindstilling), automatisk sommer-/vintertidsskifte, midlertidig og permanent undtagelseskontrol On/Off, låsbart tastatur via tastekombination. Søjlediagram til hurtig identifikation af daglig programmering.
Programmering mulig uden netspænding via integreret strømreserve (ca. 5 år).
Bemærk: Bluetooth programmering via app, når nøglen er i uret (nøgle medfølger ikke). Nøglekommunikationsprotokol fra version Bluetooth 4.2.
Antal kanaler:
1
Strømreserve lithiumcelle [år]:
5
Driftstemperatur:
-5 45°C
Ledertværsnit (fleksibel):
1 6 mm²
Ledertværsnit (stift):
1,5 10 mm²
Digital ugeur 1-kanal med display til tidsafhængig styring med skiftekontakt, app-programmering mulig.
Programmering på enheden: klokkeslæt og dato (fabriksindstilling), automatisk sommer-/vintertidsskifte, midlertidig og permanent undtagelseskontrol On/Off, låsbart tastatur via tastekombination. Søjlediagram til hurtig identifikation af daglig programmering.
Programmering mulig uden netspænding via integreret strømreserve (ca. 5 år).
Bemærk: Bluetooth programmering via app, når nøglen er i uret (nøgle medfølger ikke). Nøglekommunikationsprotokol fra version Bluetooth 4.2.
Antal kanaler:
1
Strømreserve lithiumcelle [år]:
5
Driftstemperatur:
-5 45°C
Ledertværsnit (fleksibel):
1 6 mm²
Ledertværsnit (stift):
1,5 10 mm²
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 24 timers programm | Ja |
| 60 min. program | Ja |
| Antal kanaler | 1 |
| Astro-program | Nej |
| Automatisk skift sommer-/vintertid | Ja |
| Bredde | 35.8mm |
| Cyklusprogram | Nej |
| Driftspændingsområde | 230 - 230V |
| Dybde | 61.6mm |
| EC002305 | EC002305 |
| Ekstern kontaktindgang | Nej |
| Ekstern programmering | Ja |
| Ferieprogram | Nej |
| Frekvens på forsyningsspænding | 50 - 60Hz |
| GPS (Global Positioning System) | Nej |
| Gangnøjagtighed pr dag | 1.5s |
| Gangreserve i timer | 43800 |
| Gangreserve i år | 5 |
| Hukommelseskort medfølger | Nej |
| Håndbetjent | Ja |
| Højde | 90mm |
| Impulsprogram | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Koblingsforvalg | Nej |
| Kontaktudførelse | Skiftekontakt (NO/NC) |
| Korteste koblingstid kanal 1 | 1min |
| Korteste koblingstid kanal 2 | 1min |
| Modul-bredde | 2 |
| Monteringsmetode | DIN-skinne |
| Netsynkronisering | Ja |
| Nominel brydestrøm ved 250 VAC | 16A |
| Potentialfri skiftekontakt | Nej |
| Quartz-styret | Ja |
| Radiostyret | Nej |
| Radiostyret (DCF77) | Nej |
| Tekstvejledning i display | Nej |
| Tilfældighedsprogram | Nej |
| Timetæller | Nej |
| Type forsyningsspænding | AC |
| Ugeprogram | Ja |
| Årsprogram | Nej |

