17.10 Afbrydermateriel maks. 16 A
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Trykindsats m slutte/bryde
| EAN | 4011334030508 |
| Type | 5036 |
| Leverandør | Berker |
| Varenr | 79.26.008.781 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.008.781 |
| Leveringstid (dage) | 7 |
| Pakningsstørrelse | 10 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Trykindsats med slutte/bryde
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal betjeningskontakter | 1 |
| Antal moduler (modulsystem) | 0 |
| Antal poler | 1 |
| Antibakteriel | Nej |
| Befæstigelsestype | Montering med klo |
| Betjeningsmetode | Tangent |
| Bredde på enheden | 71mm |
| Dybde på enheden | 42mm |
| EC000029 | EC000029 |
| Halogenfri | Ja |
| Højde på enheden | 71mm |
| IP-Klasse | IP20 |
| Kontakter | 1 change-over contact |
| Materiale | Andet |
| Materialekvalitet | Other |
| Med belysning | Nej |
| Med signallampe | Nej |
| Min. dybde af indbygningsdåse | 34mm |
| Monteringsmetode | Planforsænket |
| Mærkespænding | 250V |
| Mærkestrøm | 10A |
| Overfladebehandling | Andet |
| Påtryk | None |
| Sammenbygning | Basis element |
| Tekst felt/label | Nej |
| Tilbagemeldekontakt | Nej |
| Transparent | Nej |
| Type | Single push button |

