KNX
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor IS 345-E KNX v3.1 med indbygningsdåse hvid
| EAN | 4007841079680 |
| Type | 079680 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.013.459 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.013.459 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Enorm rækkevidde.
Infrarød bevægelsesdetektor IS 345 til indendørs og udendørs brug, ideel til gangarealer, korridorer og almindeligt anvendte rum, monteringshøjde 5 m, detektionszone 12 x 6 m (radial) og 23 x 6 m (tangentielt). Fås enten som rund eller kvadratisk påbygnings- eller indbygningsversion.
Infrarød bevægelsesdetektor IS 345 til indendørs og udendørs brug, ideel til gangarealer, korridorer og almindeligt anvendte rum, monteringshøjde 5 m, detektionszone 12 x 6 m (radial) og 23 x 6 m (tangentielt). Fås enten som rund eller kvadratisk påbygnings- eller indbygningsversion.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Andre bus-systemer | Ingen |
| Antal binære indgange | 0 |
| Antal kanaler | 4 |
| Bus-system EIB/KNX | Ja |
| Bus-system KNX radio | Nej |
| Bus-system LON | Nej |
| Bus-system net (PowerLine) | Nej |
| Bus-system radiofrekvens | Nej |
| Detekteringsområde vertikal | 45 - 45° |
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 12m |
| EC001582 | EC001582 |
| Farve | Hvid |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Inklusiv bustilslutninger | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Maks. rækkevidde frontal | 11.5m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 11.5m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 1092min |
| Min. indkoblingstid | 0s |
| Monteringsmetode | Andet |
| Optimal montagehøjde | 2.5m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9003 |
| Selvlærende udkoblingsforsinkelse | Nej |
| Sideindgang | Ja |
| Tovejs kommunikation | Nej |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Nej |
| Type | Bevægelsessensor |
| Tænd/sluk knap | Ja |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |

