Skumringsrelæ
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Skumringsmodul NM 2000 sort
| EAN | 4007841550318 |
| Type | 550318 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.014.102 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.014.102 |
| Leveringstid (dage) | 5 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Automatisk belysning - Den fotoelektriske controller NightMatic 2000 styrer udendørs belysning på facader, ejendomme og butiksvinduer.
Lyset tænder automatisk ved skumring og slukker igen ved daggry.
Lyset tænder automatisk ved skumring og slukker igen ved daggry.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Driftstemperaturområde | -20 - 50°C |
| EC000189 | EC000189 |
| Farve | Sort |
| Halogenfri | Ja |
| IP-Klasse | IP54 |
| Indkoblingsstyrke | 2 - 30lx |
| Kontakter | 1 sluttekontakt (NO) |
| Maks. belastning | 1000VA |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. brydestrøm (ohmsk belastning) | 5A |
| Med automatisk natslukning | Ja |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 240V |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9005 |
| Rotérbar | Nej |
| Sensor type | Indbygget lyssensor |
| Transparent | Nej |
| Udkoblingslysstyrke | 2 - 30lx |
| Velegnet for kapacitiv belastning | Ja |

