1 relæudgang
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor HF 360 COM1 påbygning
| EAN | 4007841751302 |
| Type | 751302 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.014.584 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.014.584 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
HF-tilstedeværelsesdetektor Presence Control PRO HF 360 COM1 til indendørs brug, ideel til toiletter med toiletkabiner, omklædningsrum, trapperum, parkeringshuse, køkkener, monteringshøjde op til 3,5 m, til at tænde og slukke lyset, rækkevidde 1 - 12 m, rækkevidden er elektronisk justerbar og kan begrænses i to retninger, registrering uafhængigt af temperatur, HF-sensorteknologi registrerer også bevægelser gennem glas, træ og lette skillevægge.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmfunktion | Nej |
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde | 120mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 12m |
| Dybde | 51mm |
| Dæmpefuntion med dæmperindsats | Nej |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til trådløs transmission | Nej |
| Egnet til vægmontering | Nej |
| Farve | Hvid |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Forbikobler | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Højde | 120mm |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. belastning | 2000VA |
| Maks. indkoblingsstrøm | 800A |
| Maks. rækkevidde frontal | 6m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 6m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 30min |
| Med DALI-interface | Nej |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Ja |
| Min. indkoblingsstrøm | 0.1A |
| Min. indkoblingstid | 30s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 230V |
| Optimal montagehøjde | 2.8m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9010 |
| Responseværdi for lux | 10 - 1000lx |
| Sensortype | Højfrekvens |
| Sideindgang | Ja |
| Spændingstype | AC |
| Temperaturområde | -25 - 55°C |
| Tilslutningstype | Andet |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Ja |
| Tvangsindkobling | Nej |
| Tvangsudkobling | Ja |
| Type | Tilstedeværelsessensor |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |
| Velegnet for kapacitiv belastning | Ja |

