Bluetooth
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor HALLWAY version 2 Bluetooth IPD indbygning
| EAN | 4007841086282 |
| Type | 086282 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.019.159 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.019.159 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
HALLWAY - Detektion og tekniske egenskaber
Detektion:
· Perfekt radial detektion med en rækkevidde på op til 25 × 3 m, ideel til lange gange og korridorer.
· Individuelt justerbart detektionsområde i begge retninger for fleksibel dækning.
· HF-sensoren registrerer bevægelse gennem træ, glas og lette vægge.
Design og installation:
· Control PRO II-design - moderne og funktionelt, velegnet til synlig montage.
· Montagehøjde op til 4 m.
Kommunikation og integration:
· Flere grænseflader: COM1, COM2, DALI-2 APC, DALI-2 IPD, KNX, IP og BT IPD (slave).
· Opsætning og justering via Bluetooth.
· Sorte sensorer kræver ekstern lysmåling, som kan integreres via Bluetooth eller KNX.
Anvendelse:
· Ideel til kontorer, mødelokaler, gange, korridorer og andre områder med behov for præcis tilstedeværelsesregistrering og energieffektiv styring.
BT IPD-version
Bluetooth MESH
BT IPD-version en er en Follower-sensor, som kan kobles op med andre Steinel sensorer med Bluetooth- MESH
Indstilling af sensorfunktionerne udføres ved hjælp af Steinels gratis Connect-app.
Detektion:
· Perfekt radial detektion med en rækkevidde på op til 25 × 3 m, ideel til lange gange og korridorer.
· Individuelt justerbart detektionsområde i begge retninger for fleksibel dækning.
· HF-sensoren registrerer bevægelse gennem træ, glas og lette vægge.
Design og installation:
· Control PRO II-design - moderne og funktionelt, velegnet til synlig montage.
· Montagehøjde op til 4 m.
Kommunikation og integration:
· Flere grænseflader: COM1, COM2, DALI-2 APC, DALI-2 IPD, KNX, IP og BT IPD (slave).
· Opsætning og justering via Bluetooth.
· Sorte sensorer kræver ekstern lysmåling, som kan integreres via Bluetooth eller KNX.
Anvendelse:
· Ideel til kontorer, mødelokaler, gange, korridorer og andre områder med behov for præcis tilstedeværelsesregistrering og energieffektiv styring.
BT IPD-version
Bluetooth MESH
BT IPD-version en er en Follower-sensor, som kan kobles op med andre Steinel sensorer med Bluetooth- MESH
Indstilling af sensorfunktionerne udføres ved hjælp af Steinels gratis Connect-app.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmfunktion | Nej |
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde | 103mm |
| Bredde indbygning | 53mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 25m |
| Dæmpefuntion med dæmperindsats | Nej |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til trådløs transmission | Ja |
| Farve | Hvid |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Forbikobler | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Nej |
| Højde | 103mm |
| Indbygningsdiameter | 60mm |
| Indbygningsdybde | 53mm |
| Indbygningslængde | 31mm |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. rækkevidde frontal | 12.5m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 12.5m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Ja |
| Min. dybde af indbygningsdåse | 66mm |
| Monteringsmetode | Planforsænket |
| Optimal montagehøjde | 2.8m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9003 |
| Responseværdi for lux | 2 - 2000lx |
| Sideindgang | Ja |
| Spændingstype | AC |
| Tilslutningstype | Andet |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Nej |
| Tvangsindkobling | Nej |
| Tvangsudkobling | Ja |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |

