UDKQ kompakte gulvbokse op til 6 enheder
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Gulvboks UD-ZuHause Q02 uden kontaktmateriel
| EAN | 4012740031059 |
| Type | UDKQ02E15U |
| Leverandør | Tehalit |
| Varenr | 79.36.099.078 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.36.099.078 |
| Leveringstid (dage) | 24 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
UD-ZuHause med komplet gulvboks, uden kontaktmatr. i rustfrit stål Q02 lågdybde 15 mm
UD-ZuHause gulvbokssæt, bestående af plastindstøbningsboks, monteringsbeskyttelsesplade, monteringsdæksel, kassetteramme, kabeludgangskassettedæksel, trinlydselement
Kan bruges til alle gulvkonstruktioner i tørre rum indendørs med tørrensede gulve.
Med formstøbte indgangsåbninger på sidepaneler og bund til tomrør (8 x M20/M25).
Kan monteres på højdeforlænger i størrelse Q02. Testet i overensstemmelse med DIN EN 50085-1 og DIN EN 50085-2-2.
UD-ZuHause gulvbokssæt, bestående af plastindstøbningsboks, monteringsbeskyttelsesplade, monteringsdæksel, kassetteramme, kabeludgangskassettedæksel, trinlydselement
Kan bruges til alle gulvkonstruktioner i tørre rum indendørs med tørrensede gulve.
Med formstøbte indgangsåbninger på sidepaneler og bund til tomrør (8 x M20/M25).
Kan monteres på højdeforlænger i størrelse Q02. Testet i overensstemmelse med DIN EN 50085-1 og DIN EN 50085-2-2.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal jordede udtag | 2 |
| Beskyttelsesramme for gulvbelægning | Nej |
| Bredde indbygningsmål | 144mm |
| Bredde udvendige mål | 140cm |
| Dybde på gulvbelægningsudsparing | 15mm |
| Dækselmodel | Andet |
| EC000024 | EC000024 |
| Egnet for indbygning i dobbeltgulv | Ja |
| Egnet for indbygning i hule gulve | Ja |
| Egnet som undergulvkanal | Ja |
| Farve | Sølv |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Længde indbygningsmål | 144mm |
| Længde udvendigt mål | 140mm |
| Med åbning i gulvbelægning | Ja |
| Mindste indbygningsdybde | 100mm |
| Velegnet til våd rengøring | Nej |

