XLED Project
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
There was an error - please try again.
Thank you for your interest. We will return!
Projektør XLED PROTECT uden sensor 1600lm 14 w hvid
| sch-product-heading-ean | 4007841090005 |
| sch-product-heading-type | 090005 |
| Supplier | Steinel |
| sch-product-heading-productno | 79.40.001.858 |
| sch-product-heading-provideproduct | sch-product-provide-article-s |
| sch-product-heading-instock | Out of stock79.40.001.858 |
| Arrival time (days) | 18 |
| sch-product-heading-sales-packaging-size | 1 |
| sch-product-heading-minimumsale | 1 |
| sch-product-heading-unit | Stk |
Bredvinklet panoramisk lys
Høj lysstyrke:
14,3 W og 1642 lm, varm hvid (3000 K)
Fleksibel justering:
LED-panel og sensor kan drejes, vippes og låses på plads
Robust og holdbar:
IP54 (beskyttelse mod støv og vand) og IK03 (modstandsdygtig overfor let slag)
180° panoramisk lys til perfekt belysning langs garager, vægge og facader.
Holdbar konstruktion og UV-resistent plastik - 5 års garanti fra producenten.
Høj lysstyrke:
14,3 W og 1642 lm, varm hvid (3000 K)
Fleksibel justering:
LED-panel og sensor kan drejes, vippes og låses på plads
Robust og holdbar:
IP54 (beskyttelse mod støv og vand) og IK03 (modstandsdygtig overfor let slag)
180° panoramisk lys til perfekt belysning langs garager, vægge og facader.
Holdbar konstruktion og UV-resistent plastik - 5 års garanti fra producenten.
| sch-product-heading-prop | sch-product-heading-propval |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Brandmodstandsdygtighed "D" | Nej |
| Bredde | 194.7mm |
| Brugbar til kontorarbejdsplads | Nej |
| Dæmning af sinuskurve reduktion | Nej |
| Dæmning på bagkant | Nej |
| Dæmning på forkant | Nej |
| Dæmpning 0-10 V | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Nej |
| Dæmpning DALI | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning LineSwitch | Nej |
| Dæmpning RF | Nej |
| Dæmpning af spændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning med touch | Nej |
| Dæmpning med trykknap | Nej |
| Dæmpning potentiometer (integreret) | Nej |
| Dæmpning producentens eget system | Nej |
| Dæmpning programerbar | Nej |
| Dæmpning zigbee | Nej |
| EC001744 | EC001744 |
| Effektfaktor | 0.8 |
| Effektiv lysstrøm | 1642lm |
| Egnet til indbygning | Nej |
| Egnet til klemmemontering | Nej |
| Egnet til lavspændingskabelsystem | Nej |
| Egnet til loftmontage | Nej |
| Egnet til loftpendel | Nej |
| Egnet til piedestal/gulvmontering | Nej |
| Egnet til påbygning | Ja |
| Egnet til strømskinnemontering | Nej |
| Egnet til traversmontage | Nej |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Højde/dybde | 174.1mm |
| Ikke dæmpbar | Ja |
| Indbygning i isoleret loft brandbeskyttelse | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Lysfordeler | Diffuser linse / optik / panel |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Lysstrøm | 1642 - 1642lm |
| Lysudbytte | 120.735lm/W |
| Lysudstråling | Direkte |
| Længde | 195.1mm |
| Max lampeeffekt | 13,6 - 13,6W |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Med forkobling | Ja |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nej |
| Nominel omgivelsestemperatur ifølge IEC62722-2-1 | -20 - 40°C |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Reflektor | Ingen |
| Slagfasthed | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Tilslutningstype | Andet |

