S-serien
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Downlight RS PRO DL 200 SC med HF sensor 2000-2100lm 15w 3000K, 4000K, 5700K
| EAN | 4007841085292 |
| Type | 085292 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.42.001.995 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.42.001.995 |
| Leveringstid (dage) | 6 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
DL 200 SC
Downlight med skjult 360° højfrekvenssensor og med ø 7 m rækkevidde.
Velegnet til en loftsudskæring på ø190-200 mm
Lysfarve justerbar via controller på downlight: 3000 K (1996 lm) / 4000 K (2170 lm) / 5700 K (2088 lm)
Fremtiden flytter ind med disse downlights til indendørs brug.
De diskrete downlights er baseret på den nyeste Bluetooth Mesh-teknologi, garanterer komfortabel og fremtidssikret lysstyring på højeste STEINEL-niveau og er med deres lave indbygningshøjde på 73 mm ideelle til trappeopgange, korridorer, toiletter, vaskerum og omklædningsrum samt funktions- og birum.
RS PRO DL 200 SC har en diameter på 230 mm, en 360° højfrekvenssensor med en rækkevidde på 7 m og IP54-beskyttelse på rumsiden.
Al programmering fortages via Steinel Connect app. Der er mulighed for at lave flere grupper (tændinger) og nabostyring.
Downlight med skjult 360° højfrekvenssensor og med ø 7 m rækkevidde.
Velegnet til en loftsudskæring på ø190-200 mm
Lysfarve justerbar via controller på downlight: 3000 K (1996 lm) / 4000 K (2170 lm) / 5700 K (2088 lm)
Fremtiden flytter ind med disse downlights til indendørs brug.
De diskrete downlights er baseret på den nyeste Bluetooth Mesh-teknologi, garanterer komfortabel og fremtidssikret lysstyring på højeste STEINEL-niveau og er med deres lave indbygningshøjde på 73 mm ideelle til trappeopgange, korridorer, toiletter, vaskerum og omklædningsrum samt funktions- og birum.
RS PRO DL 200 SC har en diameter på 230 mm, en 360° højfrekvenssensor med en rækkevidde på 7 m og IP54-beskyttelse på rumsiden.
Al programmering fortages via Steinel Connect app. Der er mulighed for at lave flere grupper (tændinger) og nabostyring.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Beskyttelsesklasse | II |
| Brandmodstandsdygtighed "D" | Nej |
| Brugbar til kontorarbejdsplads | Nej |
| Dæmning af sinuskurve reduktion | Nej |
| Dæmning på bagkant | Nej |
| Dæmning på forkant | Nej |
| Dæmpning 0-10 V | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning GPRS | Nej |
| Dæmpning LineSwitch | Nej |
| Dæmpning RF | Nej |
| Dæmpning af spændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning afhængig af kontrol udstyr | Nej |
| Dæmpning med touch | Nej |
| Dæmpning med trykknap | Nej |
| Dæmpning potentiometer (integreret) | Nej |
| Dæmpning producentens eget system | Nej |
| Dæmpning programerbar | Ja |
| Dæmpning zigbee | Nej |
| EC001744 | EC001744 |
| Effektfaktor | 0.93 |
| Egnet til indbygning | Ja |
| Egnet til lavspændingskabelsystem | Nej |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til loftpendel | Nej |
| Egnet til påbygning | Nej |
| Egnet til strømskinnemontering | Nej |
| Egnet til traversmontage | Nej |
| Egnet til vægmontering | Nej |
| Farve konsistens (McAdam ellipse) | SDCM3 |
| Farvetemperatur | 3000 - 5700K |
| Højde/dybde | 71mm |
| Ikke dæmpbar | Nej |
| Indbygning i isoleret loft brandbeskyttelse | Nej |
| Indbygningshøjde/dybde | 69.5mm |
| Kapslingsfarve | Hvid |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Lysudstråling | Direkte |
| Længde | 73mm |
| Max lampeeffekt | 17,3 - 17,3W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med lyskilde | Ja |
| Nominel omgivelsestemperatur ifølge IEC62722-2-1 | -20 - 40°C |
| Slagfasthed | IK05 |
| Styreenhed | EVG |
| Tilslutningstype | Andet |
| Total harmonisk forvrængning (THD) | RG1 |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |
| Udvendig diameter | 230mm |

