Cube-serien
- Rockwell Automation
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Udendørs armatur GL 85 sc 900 antracit med sensor 700lm 9w
| EAN | 4007841078683 |
| Type | 078683 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.43.000.131 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.43.000.131 |
| Leveringstid (dage) | 2 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Den moderne Cube Pro-serie er et fremragende valg inden for belysning, kombinerende stilfuldt design med avanceret teknologi og funktionalitet.
Tekniske specifikationer og funktioner:
Sensor: 160° højfrekvenssensor med en detektionsradius på op til 5 meter. Justering sker digitalt for maksimal præcision.
Design og materialer: Fremstillet af førsteklasses aluminium i et elegant, kubistisk design.
Lys: Leverer 3000 K varm hvid farvetemperatur og 655 lumen, som skaber både sikkerhed og æstetik omkring boligen.
Smart teknologi:
Med Bluetooth Mesh og STEINEL Connect-appen kan væglamperne let installeres, konfigureres og kobles i netværk trådløst. Dette giver en brugervenlig og fleksibel løsning, der understøtter:
Gruppefunktion: Forbundet lys, der skaber en harmonisk og komfortabel udendørs atmosfære for beboere og gæster.
Lysstyring: Funktioner som blød lysstart, grundlys (10-100 %) og dæmpning af hovedlys (10-100 %).
Energieffektivitet og muligheder:
Lavt energiforbrug: Med kun 9 W er Cube Pro-serien en miljøvenlig og økonomisk belysningsløsning.
Fleksibilitet: Mulighed for manuel overstyring via Bluetooth Mesh-tryk PB-4 og PB-2.
Sensorfri variant: Serien fås også uden sensor for dem med andre behov.
Tekniske specifikationer og funktioner:
Sensor: 160° højfrekvenssensor med en detektionsradius på op til 5 meter. Justering sker digitalt for maksimal præcision.
Design og materialer: Fremstillet af førsteklasses aluminium i et elegant, kubistisk design.
Lys: Leverer 3000 K varm hvid farvetemperatur og 655 lumen, som skaber både sikkerhed og æstetik omkring boligen.
Smart teknologi:
Med Bluetooth Mesh og STEINEL Connect-appen kan væglamperne let installeres, konfigureres og kobles i netværk trådløst. Dette giver en brugervenlig og fleksibel løsning, der understøtter:
Gruppefunktion: Forbundet lys, der skaber en harmonisk og komfortabel udendørs atmosfære for beboere og gæster.
Lysstyring: Funktioner som blød lysstart, grundlys (10-100 %) og dæmpning af hovedlys (10-100 %).
Energieffektivitet og muligheder:
Lavt energiforbrug: Med kun 9 W er Cube Pro-serien en miljøvenlig og økonomisk belysningsløsning.
Fleksibilitet: Mulighed for manuel overstyring via Bluetooth Mesh-tryk PB-4 og PB-2.
Sensorfri variant: Serien fås også uden sensor for dem med andre behov.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Afskærmningsmateriale | Plast, opal |
| Antal poler | 2 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Bredde | 146mm |
| EC000301 | EC000301 |
| Effektfaktor | 0.85 |
| Effektiv lysstrøm | 655lm |
| Farve på lys | Hvid |
| Farvegengivelseindeks | 80-89 (klasse 1B) |
| Farvetemperatur | 3000 - 3000K |
| Fatning | Andet |
| Højde/dybde | 900mm |
| Kapslingsfarve | Antracit |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Ledertværsnit | 2.5mm² |
| Lysarmaturtype | Pullertlampe |
| Lysfordeler | Diffuser linse / optik / panel |
| Lyskildetype | LED udskiftelig |
| Længde | 136mm |
| Materialekapslinger | Aluminium |
| Max lampeeffekt | 9 - 9W |
| Med bevægelsessensor | Ja |
| Med fodplade | Ja |
| Med forkobling | Ja |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Ja |
| Nominel spænding | 220 - 240V |
| Slagfasthed | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Styreenhed | LED regulering, strømstyret |
| Systemeffekt | 9W |
| Tilslutningstype | Andet |
| Type af leder | Egnet til gennemfortrådning |

