872C WorldProx Tubular General Purpose Proximity Sensors
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Presence Sensing Devices
- Capacitive Proximity Sensors
- Ultrasonic Sensors
- Swift-E Reconfigurable 3D Sensing
- Photoelectric Sensors
- Inductive Proximity Sensors
- Tubular Inductive Proximity Sensors
- 872C WorldProx Tubular General Purpose Proximity Sensors
- 871Z Tubular Weld Field Immune Sensors
- 871TS Tubular Food & Beverage Washdown Sensors
- 871TM Tubular Stainless Steel Sensors
- 871T Tubular Food & Beverage Sensors
- 871C Tubular Intrinsically Safe Sensors
- 871C Tubular Extended Temperature Sensors
- 871C Mini Tubular Sensors
- Ring Inductive Proximity Sensors
- Rectangular Inductive Proximity Sensors
- Cylinder Inductive Proximity Sensors
- Tubular Inductive Proximity Sensors
- Limit Switches
- Identification Devices
- Condition Sensing Devices
- Presence Sensing Devices
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor IS 3180-E DALI-2 APC påbygning hvid
| EAN | 4007841010553 |
| Type | 010553 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.012.845 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.012.845 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Til store områder. Infrarød bevægelsesdetektor IS 3180 til indendørs og udendørs brug, ideel til overvågning af store områder, ideel monteringshøjde 2 m, 180° dækningsvinkel, rækkevidde max. 20 m eller max. 8 m. (tangentielt).
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmfunktion | Nej |
| Antal koblingszoner | 448 |
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde | 95mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 180 - 180° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 8m |
| Dybde | 65mm |
| Dæmpefuntion med dæmperindsats | Ja |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til loftmontage | Nej |
| Egnet til trådløs transmission | Nej |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farve | Hvid |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Forbikobler | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Højde | 95mm |
| Justerbar følsomhed | Nej |
| Justerbar luxværdi | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Konstantlysstyring | Ja |
| Maks. rækkevidde frontal | 20m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 20m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 15min |
| Med DALI-interface | Ja |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Ja |
| Min. indkoblingstid | 5s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 240V |
| Optimal montagehøjde | 2m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9003 |
| Responseværdi for lux | 2 - 1000lx |
| Sensortype | Passiv infrarød |
| Sideindgang | Ja |
| Spændingstype | AC |
| Styrestrøm | 60mA |
| Temperaturområde | -20 - 50°C |
| Tilslutningstype | Andet |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Nej |
| Tvangsindkobling | Nej |
| Tvangsudkobling | Nej |
| Type | Bevægelsessensor |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |
| Velegnet for kapacitiv belastning | Nej |

