802PR Glass Polyester Limit Switch Style Sensors
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Presence Sensing Devices
- Limit Switches
- Identification Devices
- Condition Sensing Devices
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor MD IR D180 COM1 antracit
| EAN | 4007841066079 |
| Type | 066079 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.012.609 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.012.609 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Det er teknologien, der gør forskellen.
Den innovative bevægelsesdetektor gør endelig en ende på den tidskrævende afgrænsning af sensorområdet. Og tager den infrarøde sensorteknologi til et helt nyt niveau som en digitalt justerbar 180-graders sensor.
Ved at kombinere fem pyro-sensorer og en innovativ spejlteknologi er det lykkedes at bringe radial detektion betydeligt tættere på tangentiel detektion. Inden for en radius på op til 9 m er gangretningen irrelevant for detektionskvaliteten. Sammenlignet med konventionelle infrarøde bevægelsesdetektorer tilbyder IS 180 digi HD således en væsentlig bedre detektion.
Den innovative bevægelsesdetektor gør endelig en ende på den tidskrævende afgrænsning af sensorområdet. Og tager den infrarøde sensorteknologi til et helt nyt niveau som en digitalt justerbar 180-graders sensor.
Ved at kombinere fem pyro-sensorer og en innovativ spejlteknologi er det lykkedes at bringe radial detektion betydeligt tættere på tangentiel detektion. Inden for en radius på op til 9 m er gangretningen irrelevant for detektionskvaliteten. Sammenlignet med konventionelle infrarøde bevægelsesdetektorer tilbyder IS 180 digi HD således en væsentlig bedre detektion.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmfunktion | Nej |
| Antibakteriel | Nej |
| Bredde | 116mm |
| Detekteringsvinkel horisontal | 180 - 180° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 12m |
| Dybde | 42mm |
| Dæmpefuntion med dæmperindsats | Nej |
| EC000133 | EC000133 |
| Egnet til loftmontage | Nej |
| Egnet til trådløs transmission | Ja |
| Egnet til vægmontering | Ja |
| Farve | Antracit |
| Fjernbetjening | Ja |
| For netværkstilslutning | Ja |
| Forbikobler | Ja |
| Frekvens | 50 - 60Hz |
| HVAC-styring | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Højde | 116mm |
| Justerbar følsomhed | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Konstantlysstyring | Nej |
| Maks. belastning | 2000VA |
| Maks. indkoblingsstrøm | 10A |
| Maks. rækkevidde frontal | 9m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 9m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 60min |
| Med DALI-interface | Nej |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med signalenhed | Ja |
| Min. indkoblingsstrøm | 0.1A |
| Min. indkoblingstid | 5s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Mærkespænding | 240V |
| Optimal montagehøjde | 2m |
| RAL-nummer (beslægtet) | 7039 |
| Responseværdi for lux | 2 - 1000lx |
| Sensortype | Passiv infrarød |
| Sideindgang | Ja |
| Spændingstype | AC |
| Temperaturområde | -20 - 40°C |
| Tilslutningstype | Andet |
| Transparent | Nej |
| Trappeovervågning | Nej |
| Tvangsindkobling | Nej |
| Tvangsudkobling | Ja |
| Type | Bevægelsessensor |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |

