194U Tilbehør
- Rockwell Automation
- Circuit & Load Protection
- Condition Monitoring
- Connection Devices
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Energy Monitoring
- Human Machine Interface
- Industrial Computers and Monitors
- ICB Industrial Control
- Input/Output (I/O) Modules
- Motion Control
- Motor Control
- Industrial Network Products
- Power Supplies
- Programmable Controllers
- Push Buttons & Signaling Devices
- Relays & Timers
- Safety Products
- Sensors & Switches
- Signal Interface
- Software
- COMAU
- Autonox
- Spectrum Controls
- AMCI
- HMS
- ProSoft
- HARDY PROCESS SOLUTION
- Wittenstein
- Festo
- Haupa
- Partex Marking Systems
- Steinel
- Disruptive Technologies
- Harting
- Hager
- 10.00 Luftledningsmateriel og master
- 11.00 Kabelskabe
- 12.00 Kapslings- og tavlemateriel
- 13.00 Forskruningsmateriel
- 16.00 Målerrammer og gruppeafsætninger
- 17.00 Afbryder- og stikdåsemateriel
- 18.00 Industrimateriel
- 19.00 Jordings- og potentialudligningsmateriel
- 21.00 Forgreningsmateriel
- 22.00 Automatiske afbrydere/koblingsmateriel
- 23.00 Tids- og funktionsrelæer
- 24.00 Styrings- og funktionskomponenter
- 25.00 Sikringer
- 26.00 Intelligente bygningsinstallationer
- 27.00 Opmærkningsmateriel
- 28.00 Stikpropper og forlængerled
- 29.00 Højspændingsmateriel
- 30.00 Rør
- 32.00 Ledninger, stærkstrøm
- 35.00 Svagstrømskabler
- 36.00 Kabelkanaler og -lister
- 39.00 Befæstelsesmateriel
- 50.00 Glødelamper
- 60.00 Motorer, pumper, spændingsregulering og -overvågning m.m
- 61.00 Køl
- 62.00 Transformere
- 63.00 Strømforsyninger
- 67.00 Lysdæmpere og lysreguleringsudstyr
- 68.00 Materiel for transientbeskyttelse
- 78.00 Apparater for rumklima
- 82.00 Tele- og kommunikations- anlæg
- 84.00 Optiske transmissions- systemer
- 85.00 Overvågnings- og alarmanlæg
- 86.00 Data-installationsmateriel (ekskl. kabler)
- 87.00 Antenneanlæg
- 89.00 Elektroniksystemer
- 91.00 Elektronikkomponenter (passive)
- 92.00 Diverse komponenter, svagstrøm
- 94.00 Elementer, lygter og akkumulatorer
- 97.00 Værktøj
- 98.00 Instrumenter
- 99.00 Andre varer
Der opstod en fejl - prøv evt. igen.
Tak for din interesse. Vi vender tilbage!
Bevægelsessensor IS 3360-R 40 meter KNX v3.1påbygning sort
| EAN | 4007841068585 |
| Type | 068585 |
| Leverandør | Steinel |
| Varenr | 79.26.013.271 |
| Tilgængelighed | Skaffevare |
| Lagerstatus | Ikke på lager79.26.013.271 |
| Leveringstid (dage) | 10 |
| Pakningsstørrelse | 1 |
| Salgsforpakning | 1 |
| Enhed | Stk |
Infrarød tilstedeværelsesdetektor IS 3360 til indendørs og udendørs brug, ideel til overvågning af høje rum og store områder, f.eks. parkeringshuse og underjordiske parkeringshuse, monteringshøjde op til 4 m, 360° dækningsvinkel, rækkevidde max. 20 m. (tangentielt), kraftigt relæ for høj koblingskapacitet. Fås enten som rund eller firkantet påbygning og indbygning.
| Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal kanaler | 4 |
| Bus-system KNX radio | Nej |
| Bus-system LON | Nej |
| Bus-system net (PowerLine) | Nej |
| Bus-system radiofrekvens | Nej |
| Detekteringsområde vertikal | 180 - 180° |
| Detekteringsvinkel horisontal | 360 - 360° |
| Diameter på detekteringsområde på gulvet | 8m |
| EC001582 | EC001582 |
| Farve | Sort |
| Husdyr-zone | Nej |
| Huskefunktion for start belysning | Ja |
| Inklusiv bustilslutninger | Ja |
| Justerbar luxværdi | Ja |
| Maks. rækkevidde frontal | 20m |
| Maks. transmissionsrækkevidde til siden | 20m |
| Materiale | Plastik |
| Materialekvalitet | Termoplastisk |
| Max. arbejdscyklus | 15min |
| Min. indkoblingstid | 5s |
| Monteringsmetode | Påbygget |
| Optimal montagehøjde | 2.8m |
| Overfladebehandling | Andet |
| RAL-nummer (beslægtet) | 9005 |
| Sideindgang | Ja |
| Transparent | Nej |
| Type | Bevægelsessensor |
| Underkrybningsbeskyttelse | Ja |

